Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Aktualizacja templatki wordpress i problem z wdrożeniem kodu śledzenia

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam.

Dziś zaktualizowałem sobie templatkę w wordpressie. Wcześniej miałem zaimplementowany kod śledzenia metodą analytics.js. Czyli plik analyticstracking.php i tam wklejony kod śledzenia, a pod znacznikiem <body> wklejony <?php include_once("analyticstracking.php") ?>. Teraz po aktualizacji zrobiłem to samo, ale niestety kod śledzenia tak jakby nie działa w analytics, raport rzeczywisty pokazuje tylko kilka osób online. A jest ich na stronie około 400 o tej porze. Gdy wchodzę teraz na analytics w  "kod śledzenia", nie pojawia się on tam. Jest jakaś nowa implementacja "Globalny tag witryny (gtag.js)", której kompletnie nie rozumiem. Próbowałem wklejać ten nowy kod pod <head>. Starego kodu już nawet nie mogę nigdzie znaleźć w zakładce "kod śledzenia", ale wziąłem go po prostu z backapu templatki. Przed aktualizacją wszystko działało jak należy. O co tutaj chodzi? Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym poradzić. Emotikon: Smutny

Nowicjusz ✭

Już jakoś rozwiązałem swój problem. Usunąłem dosłownie wszystkie kody implementacji i raport na żywo poszybował do góry. Ale nie jestem w stanie zrozumieć jak to działa? Skoro nie ma żadnego kodu...

Nowicjusz ✭

I po kilku godzinach znowu raport na żywo przestał działać. z 600 osób online zrobiło się nagle 5. Już nie mam pojęcia o co tutaj chodzi i co robię nie tak Emotikon: Smutny Proszę pilnie o pomoc!

Profesjonalista ✭

Cześć.

Nowy kod gtag.js wkleić należy w sekcji <head>, na samym początku.

Próbowałeś jeszcze użyć jakiejś wtyczki Google Analytics do wordpress?

Możesz także podać adres strony i spojrzymy na to.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X