Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Poznaj program Google Ad Grants dla organizacji non-profit.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto. Ad Grants. Problem

Nowicjusz ✭

Witam. Problem jest następujący. Obecne konto AdWords nie zostało zakwalifikowane do otrzymania Ad Grants z uwagi na błędne wypełnienie danych. Nasza Fundacja została jednak pozytywnie zweryfikowana do otrzymania Ad Grants. Jak całkowicie usunąć istniejące konto i na jego miejsce założyć nowe? Jeśli nie da się usunąć konta to, czy na ten sam adres mailowy możemy założyć nowe konto, jeśli tak to jak? Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konto. Ad Grants. Problem

Najlepszy Współtwórca
Musisz najpierw uwolnić obecny adres email.

Przeczytaj ten artykuł https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Jak-uwolni%C4%87-adres-... ale maila nie musisz zakładać na o2 - po prostu załóżcie gdzieś maila, który dodacie jako administratora.

Później wystarczy zalogować się jako ten nowy administrator i odłączyć obecny mail.

Da Wam to możliwość utworzenia nowego konta AdWords na obecnym mailu.

Dodatkowo zalecam zainstalowanie AdWords Edytor by szybko przekleić całą obecną kampanię na nowe konto - domyślam się, że ona również byłą poprawnie utworzona.

I pytanko. Nie da się zmienić danych na koncie i ponownie przesłać do weryfikacji konto? Nie byłoby prościej?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzięki za szybką odpowiedź. Próbowałem dwa razy i za każdym gdy logowałem się nowym kontem do AdWords wracałem do stanu wyjścia tyle, że z innym kontem administracyjnym i ciągle widnieje na czerwnym pasku ta informacja: "Reklamy nie są wyświetlane, ponieważ saldo konta zostało wyczerpane. - Prosimy o dokonanie płatności." Co do zmiany danych konta i ponownej weryfikacji to o co chodzi i jak to zrobić?

Najlepszy Współtwórca
Po pierwsze co kryje się pod hasłem z pierwszego postu: "Obecne konto AdWords nie zostało zakwalifikowane do otrzymania Ad Grants z uwagi na błędne wypełnienie danych."

Aby dostać Granta trzeba w poprawny sposób utworzyć konto AdWords i uzupełnić w nim dane - zapoznaj się dokładnie z tą stroną https://www.google.pl/intl/pl/grants/eligibility.html

Na koncie należy ustawić odpowiednią walutę itp.

W czym tkwi u Was problem?

Przeczytaj dokładnie instrukcję, którą wkleiłem. Ten nowy mail administracyjny nie ma wpływu na obecne konto. Ma za zadanie możliwość uwolnienie poprzedniego maila.

Jeśli utworzyliście już nowe konto administracyjne to zaloguj się tym nowym mailem do konta.

Przejdź na trybik po prawej >> Ustawienia konta >> z lewej strony w menu Dostęp do konta i jako nowy administrator będziecie mogli usunąć poprzedniego maila.

Tym samym uwolnicie go by móc stworzyć na nowo poprawnie konto do programu Google Grants.

Ale ... pytanie co jest dokładnym powodem, że obecne konto nie spełnia warunków? Bo może nie trzeba zakładać na nowo konta. Może wystarczy coś poprawić?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Zostaliśmy zaakceptowani do grantu przez techsoup i otrzymaliśmy token do rejestracji.

Przy zakładaniu konta AdWords postępowałem zgodnie z instrukcją jaką przesłali mi z Google. Nawet kontaktowałem się z ich pomocą techniczną, co nie dało nic. Problem polegał na tym, że robiąc krok po kroku to co było opisane w tej instrukcji, nie wyświetlały mi się potrzebne opcje, które były w dalszych etapach i koniec końców założyłem konto naokoło. Domyślam się jednak, że pewnie gdzieś jednak popełniłem błąd.

Pierwotny mail uwolniłem. Dziękuję. Teraz chyba po prostu założę na tym uwolnionym jeszcze raz nowe konto AdWords, mam tylko nadzieję, że przyjmie te same dane jakie były podane wcześniej.

Najlepszy Współtwórca
Czy coś się zmieniło w programie grants?

Co ma do tego techsoup?

To odpowiedni zespół Grants powinien zatwierdzić Was do programu. Jaki token?

Przeczytaj jak założyć poprawnie konto do Grantsa

https://support.google.com/grants/answer/1689506?hl=pl
https://support.google.com/grants/answer/46115?hl=pl

Najpierw tak na prawdę tworzysz konto (odpowiednie ustawienia waluty itp. oraz samą kampanię dla swojej fundacji.

Następnie wypełniasz odpowiedni formularz zgłoszeniowy, gdzie podajesz również dane konta bo to konto jest sprawdzane pod względem ustawień jak i sama kampania przechodzi weryfikację czy jest poprawnie utworzona.

Jeśli wszystko jest ok, to dostajecie Grantsa. Nie wiem jak teraz ale cała procedura po zgłoszeniu trwałą dosyć długo.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czy pisząc o techsoup piszesz o tej firmie/stronie https://www.google.pl/search?q=techsoup+grants&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=XMqYVpi0I6fCywPv-7H4Bg

To chyba zupełnie inny program niż Google Grants. Skąd chcieliście dostać grantsa?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Poza USA: "Google współpracuje z siecią TechSoup Global, by weryfikować, czy organizacje mogą przystąpić do programu Google dla Organizacji Non-Profit. Aby zarejestrować się w tym programie, organizacja musi podać kod weryfikacyjny TechSoup, który potwierdza, że została ona sprawdzona przez lokalny podmiot weryfikujący TechSoup. Kod wygląda mniej więcej tak: 123a4567@1b234c5de6789000."

Najlepszy Współtwórca
OK dobrze wiedzieć na przyszłość.

To teraz pozostaje Ci założyć od nowa konto według wskazówek z artykułu - link podałem 3 posty wyżej.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Stan jest następujący. Po odłączeniu pierwotnego maila założyłem na nim ponownie konto AdWords i po wejściu na Google dla organizacji Non-Profit po zweryfikowaniu tokena z TechSoup zmieniłem tylko walutę na USD i tym razem system nie nalegał abym podawał jakieś dane rozliczeniowe jak przy poprzedniej próbie, kampania do weryfikacji została dodana, a teraz czekam na mail z weryfikacją.

Dzięki wielkie za pomocne informacje.

Najlepszy Współtwórca
Super, że się udało. Powodzenia!
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Już zweryfikowani i zakwalifikowani.

Dzięki i pozdrawiam!

Najlepszy Współtwórca
z tym tokenem faktycznie szybciutko to działa - extra!
Dominik Myślak