Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Poznaj program Google Ad Grants dla organizacji non-profit.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Grants, co się stanie jak ustawię 440$ stawkę dzienną za reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Dzisiaj adwords zasugerował mi podniesienie stawki dziennej do 440$ za dzień. W programie jest napisane że stawka jest 329$, sprawdziłem że mogę nawet ustawić 2000$ za dzień. Czytałem że jest program GrantsPro i google zwiększa stawkę do 1500$ na dzień, jak można sprawdzić w jakim jest się programie?

Czy to że mogę zwiększyć kwotę to znaczy że mi Google zwiększyło limit dzienny? Czy może potem dostanę rachunek na różnice?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
marca 2017

Wschodząca Gwiazda

Szybko podsumowując:

- Google Ad Grants jest wyłącznie na sieć wyszukiwania bez kierowania na Partnerów;

- w panelu Google Ad Grants można ustawić większe budżety, które tak zostaną ograniczone do 329 USD bez konsekwencji na utratę granta;

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭ ✭

Nie, dopiero po pol roku do kwoty 40 000$ miesięcznie, Google odrzuci Twoje konto i będziesz musiał je usunąć i ponownie skonfigurować kampanie.

Tutaj masz krok po kroku jak to zrobić:

https://support.google.com/grants/answer/1689506?hl=pl

Po prawidłowym skonfigurowaniu konta zignoruj komunikat o płatności, Google w ciagu 5 dni od prawidłowego uruchomienia konta. powinno zmienić status Twojego konta.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

Ja chyba mam konto od maja, więc minęło już pół roku, google samo mi zasugerowało zwiększenie stawki, jeszcze raz to sprawdzę. Czy jak jest podniesione do 40$ to google wysyła jakiś komunikat? Czy to tak z automatu?

Najlepszy Współtwórca

Janusz musisz pamiętać, że biorąc udział w Google Grants musisz się trzymać sztywno wytycznych związanych z programem. 

Sugestie systemowe mogą wprowadzać Cię w błąd.

Na pewno jesteś w klasycznym Google Grants. Aby dostać Pro musisz spełnić kilka wymogów i od tak się go nie dostaje.

Sugeruje trzymać się wytycznych związanych z programem Google Grants, ponieważ łatwo można go stracić.

Janusz gdzie sprawdziłeś, że możesz "nawet ustawić 2000$ za dzień" ? Sugestie na koncie AdWords, czy na stronie o programie Google Grants?

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominik Myślak zgadzam się w pełni, dlatego też temat bardziej do dyskusji :-) trzeba zweryfikować czy spełnia te wymagania.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

Dominik, miałem sugestie na koncie żeby ustawić taką stawkę. My jesteśmy spółdzielnią socjalną zatrudniamy osoby niepełnosprawne i wykluczone społecznie, prowadzimy produkcję i sprzedaż i budżet nam nie wystarcza.

Profesjonalista ✭ ✭

@Janusz D nie rób tego do czasu zwiększenia grantu, wówczas może konto "spaść" czyli grant można stracić i odkręcanie mogłoby trochę zając Emotikon: Język

Możliwe że Ad Grant Pro jest właśnie dla Was.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

To proszę o pomoc, bo teraz jest tak że już o 9 rano nie mamy środków i reklamy się nie wyświetlają, jak się z Tobą skontaktować prywatnie?

Nowicjusz ✭ ✭

o 9 rano mieliśmy cały budżet wykorzystany, proszę o pomoc jak się Tobą skontaktować skontaktować, w sprawie pomocy przy uzyskaniu google pro

Profesjonalista ✭ ✭

Przecież odpisałem Ci na Facebook'u :-),

Eskaluje sprawę, dzwoniłem do Google i wyglada to tak, że na stary rok Ad Pro zostało zamkniete a na ten rok jeszcze nie zostało otwarte.

Natomiast co do wyczerpywania budżetu to już na priv załatwimy :-), napewno jak nie prowadzisz długo kont to da się lepiej zarządzać stawkami aby z tego budżetu wycisnąć jak najwiecej :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

RafalDziurowicz staramy się pomagać w obrębie forum!

Janusz zapewne macie źle usatwiony budżet i być może kierowanie kampanii.

Czy harmonogram działa przez całe 24h? Czy region to tylko polska, czy może jakieś inne kraje? 

Zastanówcie się czy czasem jakieś usatwienia kampanii nie powodują wyczerpywania bydżetu - zbędnego wyklikiwania.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominik Myślak

To że z dobrej woli wykonuje dla osoby z forum optymalizacje gdzie inne agencje kasują po 1000-3000zł to wyłącznie moja decyzja.

Przeczytaj uważnie anglojęzyczne forum. Nie uważam ze robie coś złego, dzięki temu pozostaje w czyjejś "serdecznej" pamięci.

@Janusz D sam widzisz że tutaj jak się chce pomoc za darmo, to zaczyna się lincz...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Rafał przeczytaj zasady forum, na którym jesteś.

Temat nie wymagał interwencji prywatnej, tylko odpowiednio zadanych pytań i udzielenia odpowiedzi - pomocy Emotikon: Mrugający

Daleko mi do linczu...

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominik Myślak

Na forum nie zoptymalizujedz kampanii za 10 000$ bez dostępu do konta... Musielibusmy mieć dane aby ustalić w czym tkwi problem oraz jak lepiej zagospodarować środki. Na forum anglojęzycznym ludzie sobie pomagają też na priv...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz