Obecnie 289 forumowiczów jest online
Obecnie 289 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wynik wyszukiwania prowadzi do zamkniętej lokalizacji

Nowicjusz ✭

Witam,

po przeniesieniu firmy z punku A do B założyliśmy nowy profil i nazwę dla firmy. poprzednią lokalizację po uzyskaniu kodu weryfikacyjnego oznaczyliśmy jako zamkniętą. Mimo to po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy firmy (z trybu incognito) pokazuje wyłącznie zamkniętą lokalizacje. 

Nowa lokalizacja jest zweryfikowana, ma dodane godziny otwarcia-zamknięcia, zdjęcia itp.

Poprzednia nazwa (Wrocław):

BD Becton Dickinson

Obecna nazwa:

BD Becton Dickinson SSC

Sprawę widoczności utrudnia również nieaktualne zdjęcie terenu i nieoznaczona droga dojazdowa.

Czy jest szansa by poprzednia lokalizacja trwale zniknęła z Map? Jak jeszcze mogę poprawić widoczność nowej, by przyćmić starą? Nawet przy dużym zoom-in nie wyświetla się na tym terenie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika A
wrzesień

Najlepszy Współtwórca

@mateusz

Jeśli nie dało się wyszukać nowej wizytówki w trybie incognito, a po kilku dniach już się dało to znaczy, że była dodana "na świeżo" czyli poprzednia też była ledwo co zamknięta. W takim wypadku informacja pojawiająca się przy wpisie "To miejsce zostało zamknięte" jest prawidłowa - tak ma być. Nie jest to podstawą by kontaktować się z działem wsparcia. Zwykle po jakimś czasie (do 2 miesięcy) taki wpis znika całkowicie. Dokładnie to usłyszysz jak do nich zadzwonisz, może tylko w bardziej elegancki sposób Emotikon: Mrugający Dopiero przedłużające się ponad 3-5 miesięcy wyświetlanie takie informacji można próbować zgłaszać. Z praktyki - nawet wtedy nie jest tak prosto namówić pomoc by taki "stary" wpis został usunięty.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Dziś już pokazuje poprawną.

Jeśli chodzi o drugi problem - poszukaj tutaj na forum. Temat był wałkowany wielokrotnie.

Zacznij od przeczytania: https://productforums.google.com/forum/#!topic/maps-pl/pbPgFTobnrI

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Jeśli Twoja firma przeniosła się z lokalizacji A do B możesz też ten fakt zgłosić kontaktując się z działem wsparcia Google Moja Firma.

Jeśli chodzi o poprawianie widoczności firmy masz tutaj dodatkowe informacje:

https://support.google.com/business/answer/7091?hl=pl

https://support.google.com/business/answer/6335804?hl=pl

Powodzenia!

Najlepszy Współtwórca

@mateusz
Nie ma potrzeby kontaktowania się z działem wsparcia w tym wypadku.

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭ ✭ ✭

W takiej sytuacji wizytówka zostanie na Mapach Google z oznaczeniem jako "zamknięte na stałe" a Pani nie o to chodziło i tutaj cytuję pytanie: "Czy jest szansa by poprzednia lokalizacja trwale zniknęła z Map?" . Jeżeli zgłosi ten fakt do działu wsparcia to powinni jej udzielić pomocy.

Pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika A
wrzesień

Najlepszy Współtwórca

@mateusz

Jeśli nie dało się wyszukać nowej wizytówki w trybie incognito, a po kilku dniach już się dało to znaczy, że była dodana "na świeżo" czyli poprzednia też była ledwo co zamknięta. W takim wypadku informacja pojawiająca się przy wpisie "To miejsce zostało zamknięte" jest prawidłowa - tak ma być. Nie jest to podstawą by kontaktować się z działem wsparcia. Zwykle po jakimś czasie (do 2 miesięcy) taki wpis znika całkowicie. Dokładnie to usłyszysz jak do nich zadzwonisz, może tylko w bardziej elegancki sposób Emotikon: Mrugający Dopiero przedłużające się ponad 3-5 miesięcy wyświetlanie takie informacji można próbować zgłaszać. Z praktyki - nawet wtedy nie jest tak prosto namówić pomoc by taki "stary" wpis został usunięty.

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭ ✭ ✭

Pozwolę sobie mieć własne, odrębne zdanie w tym temacie, które wyraziłem we wcześniejszych postach.