Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie lokalizacji w wyszukiwarce Google

Nowicjusz ✭ ✭

1. WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
2. Wielogłowy 153, 33-311 Wielogłowy

3. Zweryfikowana

Witam,

w jaki sposób mogę wpłynąć na wyszukiwanie mojej firmy w Google Maps?

Po wpisaniu w wyszukiwarce Google frazy "WIŚNIOWSKI", wyświetlana zostaje pozycja "WIŚNIOWSKI FPHU". Chciałbym aby pojawiała się "WIŚNIOWSKI sp. z o.o. S.K.A." (również widoczna na mapie)

Z uwagi na to iż nawet nie ma potrzeby posiadania dwóch lokalizacji (WIŚNIOWSKI FPHU jest niepotrzebne). Chciałem nawet usunąć ją z poziomu Google Moja Firma jednak skończyło to się tym iż lokalizacja pojawiała się nadal, a ja tylko straciłem do niej prawo zarządzania.

Z góry dziękuję za pomoc.

wisniowski.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin B
marzec

Nowicjusz ✭ ✭

Aktualizacja.

Z poziomu GMF oznaczyłem niepotrzebną lokalizację jako "ZAMKNIĘTĄ NA STAŁE"

Teraz wyszukiwarka wskazuje poprawną lokalizację jednak "WIŚNIOWSKI FPHU" pojawia się na mapach. Cytuję "Lokalizacje zamknięte na stałe nadal wyświetlają się w Google, ale ich widoczność jest ograniczona. "

Teraz pytanie. Jak usunąć tę wizytówkę (FPHU) całkowicie? Usunięcie w GMF powoduje tylko że nie mam jej w GMF. Cytuję "Powiązane informacje o firmie będą nadal wyświetlać się w Mapach Google, wyszukiwarce i innych usługach Google."

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Przeczytaj dokładnie wytyczne dotyczące nazwy:

https://support.google.com/business/answer/3038177

Jeśli obie firmy zajmują się tym samym to moim zdaniem powinien być jeden wpis tylko o nazwie marki - Wiśniowski.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć.

Dzięki za odpowiedź.

Jest to temat, który wisi od dłuższego czasu, a chciałbym go teraz uporządkować.

Jak już pisałem, próba usunięcia pozycji "WIŚNIOWSKI FPHU" nie powiodła się tzn. usunęła się z GMF, ale w Google Maps pozostała.

No chyba że trzeba poczekać na to dłuższy czas? Czekałem kilka dni ale niestety ciągle pojawiały się obie lokalizacje.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin B
marzec

Nowicjusz ✭ ✭

Aktualizacja.

Z poziomu GMF oznaczyłem niepotrzebną lokalizację jako "ZAMKNIĘTĄ NA STAŁE"

Teraz wyszukiwarka wskazuje poprawną lokalizację jednak "WIŚNIOWSKI FPHU" pojawia się na mapach. Cytuję "Lokalizacje zamknięte na stałe nadal wyświetlają się w Google, ale ich widoczność jest ograniczona. "

Teraz pytanie. Jak usunąć tę wizytówkę (FPHU) całkowicie? Usunięcie w GMF powoduje tylko że nie mam jej w GMF. Cytuję "Powiązane informacje o firmie będą nadal wyświetlać się w Mapach Google, wyszukiwarce i innych usługach Google."

Najlepszy Współtwórca

Spokojnie. Teraz trzeba dać Google kilka tygodni czasu. FPHU z czasem zniknie prawie całkiem.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za info.

Pozdrawiam,

Marcin