Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyglad wyswietlanych informacji w wyszykiwarce

Nowicjusz ✭

Witam,

potrzebuje pomocy, posiadam w jednym mieście jedna firmę o dwóch różnych lokalizacjach. Obie firmy mają taką samą nazwę i stworzyłem dla nich dwa profile różniące się jedynie lokalizacją i chciałbym aby po wpisaniu do google nazwy firmy pojawiały się obie lokalizacje podpisane A i B tak jak to wygląda w przypadku innych firm tak się jednak nie dzieje. Co mam zrobić aby taki efekt uzyskać?

Mam jeszcze jen problem, przy jednej z firm adres wyświetla się nieprawidłowo (zła kolejność) ale nie moge tego edytować. Czy jest na to jakiś sposób? 
wyswietla się "c Klonowa 55A 25-553 Kielce" a powinno być "Klonowa 55A/C 25-553 Kielce"

aderes tutaj wyświetla się prawidłowo:

Karol 
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
lipca 2016

Dot.: Wyglad wyswietlanych informacji w wyszykiwarce

Najlepszy Współtwórca
Karol,

Ad. 1 To okienko z boku, które widzisz to tzw. Knowledge Graph (Graf Wiedzy):
https://www.google.com/intl/es419/insidesearch/features/search/knowledge.html
Jest to technologia cały czas rozwijana i zmieniająca się.
Dla dużych, dobrze znanych firm wyświetla się w inny sposób (gdzie jest to powiązane z ich stronami internetowymi, wpisami z Wikipedii
i innych źródeł wiedzy), dla małych - w inny (czyli tak, jak dla Ciebie). Można próbować podpowiedzieć Google więcej informacji o firmie, by wyświetlały się w Knowledge Graph , ale trzeba to zrobić poprzez własną stronę internetową, a nie profil Facebooka.
Wtedy trzeba przy swoich wpisach lokalnych dać jeden adres internetowy własnej strony www,
a na tej stronie zaimplementować tzw. dane strukturalne. Tutaj masz informacje na ten temat -
schema.org oraz https://support.google.com/webmasters/topic/4599161?hl=pl&ref_topic=4589289
Ale tego, że nawet po tej implementacji Google będzie wyświetlało wtedy z boku obie lokalizacje
nie mogę Ci zagwarantować (mówiąc szczerze nie spotkałem się jeszcze z takim oknem Grafu Wiedzy,,
choć wcale nie jest powiedziane, że nie istnieje lub, że nie zostanie wprowadzone).

Ad. 2
Na Fejsie podajesz: Klonowa 55 A lok. C W bazie danych jest zapisane poprawnie.
Google po prostu tak wyświetla (w sposób "amerykański") adres, że najpierw jest numer lokalu.
Jeśli Ci to przeszkadza - poproś pracowników pomocy Google Moja Firma o zmianę
(formularz, po prawej, u góry na tej stronie: https://support.google.com/business/?hl=pl#topic=4539639&contact=1)
i wytłumacz, że potrzebujesz taki, a nie innych zapis. Pracownicy Google mają możliwość
większej edycji danych niż jest dostępne z poziomu panelu GMF lub Kreatora Map.

Pozdrawiam,
Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Podajesz linki do stron po zalogowaniu gdzie każdy zalogowany w usłudze zobaczy swoje wizytówki. Czy możesz zrobić screeny i wrzucić na forum?

Pojawianie się wizytówek jest mocno uzależnione od tego jak uzupełniłeś te wizytówki, więc może popracuj nad uzupełnieniem wszystkich możliwych elementów. Dodatkowe pytanie, to czy obie wizytówki zweryfikowałeś?
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
@Karol
To są linki do wpisów w Twoim panelu Google Moja Firma, a nie publicznie dostępne.
Wejdź do panelu, Kliknij w Wyświetl Lokalizację. To, co się otworzy to będą dobre linki,
które są publicznie dostępne. Podaj oba. Przyglądniemy się temu.

Pozdrawiam,
Jacek

Zespół Internetowych Rewolucji

Cześć Karolu,

Czy chodzi o te dwie wizytówki?
goo.gl/WbcnUv
goo.gl/TkcqiG

Żeby uzyskać efekt, o który Ci chodzi (dwie lokalizacje widoczne na mapie) powinieneś postarać się o maksymalne rozróżnienie obu lokalizacji. Na razie wygląda to tak, że różnią się jedynie adresem. Obie wizytówki mają taką samą nazwę, ten sam numer telefonu i przekierowują na ten sam fanpage na Facebooku, na którym masz podany tylko jeden z adresów. W takim stanie Google może traktować jeden z wpisów jako duplikat. W efekcie nie będzie on pojawiał się w wynikach wyszukiwania.

To co możesz zrobić to:

- dodać w punkcie nad Zalewem Kieleckim inny numer telefonu - to jeden z najistotniejszych czynników odrębności wizytówki. Dodając odrębny numer telefonu dajesz wyraźny sygnał, że chodzi o kolejną niezależną lokalizację firmy.

- podać w wizytówkach odrębne adresy stron www lub profili na Facebooku. Jeśli założysz kolejny profil to będzie w nim miejsce do wpisania właściwej lokalizacji.

Nazwy lokalizacji powinny maksymalnie oddawać rzeczywisty stan, więc w Twoim przypadku zachowanie "Lody ze Złotej" dla obu z nich będzie zgodne z zasadami usługi Google Moja Firma.

Co do zapisu adresu, to najlepiej chyba zorientowany jest Jacek i pewnie wyjaśni Ci czy zapis jest prawidłowy.

Pozdrawiam

Paweł

Nowicjusz ✭

6 lody ze zlotej.JPG1 mcdonalds.JPG2 zara.JPG3 lody ze zlotej.JPG4 lody ze zlotej.JPG5 lody ze zlotej.JPG

Nowicjusz ✭
Witam,

dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zgodnie z sugestiami zmieniłem numery telefonów jednak wolałbym nie zmienić adresu facebook'owego ponieważ profil jest wspólny dla obu lokalizacji.
Zamieściłem oba screeny po zmianach.

Problemy które nadal są do rozwiązania to:

1. chciałbym aby profile w wyszukiwarce po wpisaniu hasła "lody ze zlotej"wyświetlały się tak jak np zary czy mcdonaldsa - po prawej stronie opis firmy z logo a po lewej stronie mapka i adresy z odnośnikami do obu lokalizacji A i B.
2. Adres lokalizacji z ulicy Klonowej wyświetla się w niewłaściwej kolejności i nie mogę tego edytować w żadnym z edytorów.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
lipca 2016

Najlepszy Współtwórca
Karol,

Ad. 1 To okienko z boku, które widzisz to tzw. Knowledge Graph (Graf Wiedzy):
https://www.google.com/intl/es419/insidesearch/features/search/knowledge.html
Jest to technologia cały czas rozwijana i zmieniająca się.
Dla dużych, dobrze znanych firm wyświetla się w inny sposób (gdzie jest to powiązane z ich stronami internetowymi, wpisami z Wikipedii
i innych źródeł wiedzy), dla małych - w inny (czyli tak, jak dla Ciebie). Można próbować podpowiedzieć Google więcej informacji o firmie, by wyświetlały się w Knowledge Graph , ale trzeba to zrobić poprzez własną stronę internetową, a nie profil Facebooka.
Wtedy trzeba przy swoich wpisach lokalnych dać jeden adres internetowy własnej strony www,
a na tej stronie zaimplementować tzw. dane strukturalne. Tutaj masz informacje na ten temat -
schema.org oraz https://support.google.com/webmasters/topic/4599161?hl=pl&ref_topic=4589289
Ale tego, że nawet po tej implementacji Google będzie wyświetlało wtedy z boku obie lokalizacje
nie mogę Ci zagwarantować (mówiąc szczerze nie spotkałem się jeszcze z takim oknem Grafu Wiedzy,,
choć wcale nie jest powiedziane, że nie istnieje lub, że nie zostanie wprowadzone).

Ad. 2
Na Fejsie podajesz: Klonowa 55 A lok. C W bazie danych jest zapisane poprawnie.
Google po prostu tak wyświetla (w sposób "amerykański") adres, że najpierw jest numer lokalu.
Jeśli Ci to przeszkadza - poproś pracowników pomocy Google Moja Firma o zmianę
(formularz, po prawej, u góry na tej stronie: https://support.google.com/business/?hl=pl#topic=4539639&contact=1)
i wytłumacz, że potrzebujesz taki, a nie innych zapis. Pracownicy Google mają możliwość
większej edycji danych niż jest dostępne z poziomu panelu GMF lub Kreatora Map.

Pozdrawiam,
Jacek