Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Trzy placówki firmy, widoczność tylko jednej

Student ✭

Cześć, mam problem z wyświetleniem wizytówek firmy po wpisaniu w Google  nazwy firmy. 

Po wpisaniu "nazwa firmy" pojawia się tylko jedna wizytówka w prawej kolumnie. Firma posiada w jednym mieście 3 lokalizacje, dla każdej zrobiona i maksymalnie wypełniona wizytówka istnieje. Jednak Google wyświetla tylko jedną z nich... Dlaczego nie mam w wynikach mapki z punktami A B C przypisanymi do każdej z placówek? Ma ktoś może pomysł jak to zmienić? 

Co ciekawe, na najważniejsze słowo kluczowe wyniki są prawidłowe - pojawia się mapka ze wszystkimi 3 wizytówkami oznaczonymi jako A B C. Bardzo proszę o pomoc. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz W
maja 2016

Dot.: Trzy placówki firmy, widoczność tylko jednej

Najlepszy Współtwórca
Jestem po rozmowie z pomocą Google Moja Firma - potwierdzili mi, że nie mają wpływu na to, co wyświetla się w wynikach. To, na jakie zapytanie wyświetla się Panel Wiedzy (Knowledge Graph) albo wyniki z lokalizacjami na mapach zależy od algorytmu czyli mnóstwa czynników np. popularności lokalizacji, strony, ilości kliknięć, odwiedzin, urządzenia z jakiego zadajemy pytanie, historii wyszukiwania, historii lokalizacji, samego pytania, historii wpisów itd. itd itd... Oni mogą się tylko upewnić, że wszystko jest w porządku z wpisami, wpisy są zweryfikowana na jedno konto itp. Co praktycznie samemu można ustalić. Przy czym trzeba pamiętać, że Google cały czas nad swoim algorytmem i sposobem prezentacji pracuje i ciągle to może ulegać zmianie, a dodatkowo te czynniki też ulegają zmianie. Krótko mówiąc - nie można nic z tym zrobić, oprócz dbania o treści swoich stron i wizytówek, ich aktualizacji, stosowania schema.org, dodawania zdjęć, zamówienia wirtualnego spaceru po firmie i trzeba z tym żyć.

Pozdrawiam,
Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
To normalne. Tak się zachowują wyniki wyszukiwania gdy Google uzna, że nie jest to wyszukiwanie lokalne. Google cały czas eksperymentuje z wynikami i zmienia wyświetlanie punktów na mapie i Grafu Wiedzy (to jest to boczne okienko, gdzie zawsze jest tylko jeden adres).

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭
Nie do końca jest to normalne, ponieważ na zapytania z nazwą firmy innych firmy, w tym konkurencji - mapka wyświetla się prawidłowo ze wszystkimi lokalizacjami. Co więcej przez kilka dni u mnie też było OK. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Jest to dla firmy bardzo duży problem ponieważ wyświetlany najmniejszy oddział po wpisaniu nazwy firmy myli klientów co do lokalizacji centrali, która jest ważniejsza dla firmy i jak już to ona powinna się wyświetlać.

Student ✭ ✭ ✭
W takiej sytuacji warto jednak (co jest ostatecznością) poprosić dział wsparcia Google. Nie ma chyba innej możliwości, aby poradzić sobie z tym kłopotem Emotikon: Szczęśliwy na dole w GMB masz odnośnik do formularza. Bardzo życzliwie help podchodzi do zgłaszających. Pamiętaj tylko aby odebrać jak będą dzwonić z USA Emotikon: Szczęśliwy Ale spokojnie. Rozmawiają po polsku Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Dzięki za info. :-) Zabawnie rozpieszczacie nowych forumowiczów takich jak ja, zakładając że są całkowicie zieloni :-) Pozdrowionka

Najlepszy Współtwórca
Daj znać jak Ci pójdzie z tym zgłoszeniem. No i jakbyś pokazał te wyniki konkurencji i swoje to można by zobaczyć o co dokładnie chodzi.

Pozdrawiam,
Jacek
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz W
maja 2016

Najlepszy Współtwórca
Jestem po rozmowie z pomocą Google Moja Firma - potwierdzili mi, że nie mają wpływu na to, co wyświetla się w wynikach. To, na jakie zapytanie wyświetla się Panel Wiedzy (Knowledge Graph) albo wyniki z lokalizacjami na mapach zależy od algorytmu czyli mnóstwa czynników np. popularności lokalizacji, strony, ilości kliknięć, odwiedzin, urządzenia z jakiego zadajemy pytanie, historii wyszukiwania, historii lokalizacji, samego pytania, historii wpisów itd. itd itd... Oni mogą się tylko upewnić, że wszystko jest w porządku z wpisami, wpisy są zweryfikowana na jedno konto itp. Co praktycznie samemu można ustalić. Przy czym trzeba pamiętać, że Google cały czas nad swoim algorytmem i sposobem prezentacji pracuje i ciągle to może ulegać zmianie, a dodatkowo te czynniki też ulegają zmianie. Krótko mówiąc - nie można nic z tym zrobić, oprócz dbania o treści swoich stron i wizytówek, ich aktualizacji, stosowania schema.org, dodawania zdjęć, zamówienia wirtualnego spaceru po firmie i trzeba z tym żyć.

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭
Dzięki Jacek za poświęcony czas i wyczerpującą odpowiedź. Potwierdzam to co napisałeś, podobne info dostałem także ja.

Dla mnie sprawa jest jasna, tylko ciężko coś takiego wytłumaczyć osobom zarządzającym danym przedsiębiorstwem, w ten sposób traktowanym. Raz wyświetla się tak, raz tak itd. Dodając do tego setki telefonów firm "krzak", które POTRAFIĄ to wykonać za małe pieniądze.. !! :-) robi się gorąco :-)

Pozdrawiam,
Grzesiek