Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ta lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji, która jest już w G..

Nowicjusz ✭
Witam. Mam dwie firmy (oddziały) obok siebie (serwis Samsunga i serwis Huawei). Jedną z tych firm Google odrzuca z powodu "duplikatu", nie mogę jej zweryfikować, nawet kartki nie można wysłać - nic. "Ta lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji, która jest już w Google" - i tyle. Przez to nie ma tej firmy w Google Maps. Lokalizacje mają inne adresy (Gdynia: Świetojańska 86 i 90), ale chyba są za blisko siebie. Jak odblokować?
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Załóż wpisy na różne konta Google, upewnij się, że numery telefonu i www też są inne.

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Ta lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji, która jest już

Nowicjusz ✭
Jednakże chciałbym tym zarządzać z jednego konta, taki jest przecież zamysł.

Najlepszy Współtwórca

Przenieś potem własność po weryfikacji.

Pozdrawiam,

Jacek

Magister ✭

Cześć,

Jeżeli Twoja wizytówka jest zawieszona jako "duplikat" sam nie będziesz wstanie tego usunąć. Skontaktuj się z Supportem Google Moja Firma pracownicy Google będą mogli pomóc Ci w tej sprawie i nie powinno być też problemu z zarządzaniem takimi wizytówkami z jednego konta.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Mateusz,

No nie jest tak jak piszesz. Wystarczy usunąć "zduplikowaną", "podejrzaną" wizytówkę i zwykle w jeden, dwa dni wizytówka odwiesza się bez potrzeby kontaktu z supportem.

Adam,

Możesz zrobić jak opisałem albo możesz się kontaktować z supportem (w trybie: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Potrzebujesz-Pomocy-z-Twoja-wizytowka-Google-Moja...), tylko dobrze się przygotuj do rozmowy, bo musisz udowodnić, że to faktycznie są 2 odrębne lokalizacje.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭
Ok, działam w tej sprawie, napiszę o rezultatach, dzieki.

Magister ✭

Nie bardzo rozumiem jak usunięta wizytówka z konta może się odwiesić skoro jest usunięta co oznacza, że jej już na koncie nie ma.  Wizytówki nie robią się duplikatem bo są utworzone na jednym koncie tylko raczej ze względu na informacje, które są na nich wprowadzone.  

Dlatego jak wspomniałem nie ma potrzeby kombinowania z usuwaniem wizytówki, tworzeniem jeszcze raz na nowym koncie i ponownym jej weryfikowaniu i później przenoszeniu z jednego adresu e-mail na drugi bo to po prostu strata czasu.

Moja sugestia kontakt z działem wsparcia w celu odwieszenia duplikatu oczywiście wybór należy już do Ciebie co zrobisz. 

Pozdrawiam.

Nowicjusz ✭

zadzwoniłem i dział wsparcia działa. Zobaczymy z jakim rezultatem.

Magister ✭

Super! Daj znać jak poszło i jaki był rezultat. 

Najlepszy Współtwórca

@mateusz

Raz piszesz "Nie bardzo rozumiem jak usunięta wizytówka z konta może się odwiesić skoro jest usunięta..." 

a potem "Moja sugestia kontakt z działem wsparcia w celu odwieszenia duplikatu"

To w końcu usunięta czy odwieszona?

Pisałem o zduplikowaniu wizytówek z podobnymi danymi na jednym koncie. Wtedy jedna z nich jest zawieszona. Można wtedy kontaktować się z supportem albo można próbować rozwiązać problem samemu.

Mam wrażenie, że tutaj problemem był wybór na etapie "Czy ta firma należy do Ciebie" i wybór wtedy tej pierwszej firmy - w tym miejscu interfejs nie jest intuicyjny i czasem wybiera "automatycznie", ale jeśli kontakt z supportem to rozwiąże to już tylko moje gdybanie Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭
Czekam na ruch Google i na wizytówkę.