Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połączenie dwóch firm (pod jednym adresem)

Nowicjusz ✭

Witam.

Dwie firmy (A i B) z tej samej branży mieszczące się pod tym samym adresem postanowiły się połączyć i działać pod nazwą B.

Firma A ma wizytówkę w Google od kilku miesięcy. Jest ona uzupełniona, ma kilkanaście pozytywnych opinii ze średnią 4.9.

Firma B wizytówkę założyła i uwierzytelniła pinem kilka dni temu, ma 2 opinie, średnia 5.0.

PYTANIE:

W jaki sposób połączyć te firmy w Google Business? Moje doświadczenie mówi, że raczej nie ma takiej możliwości ale być może czegoś nie wiem.

Jeżeli się nie da połączyć firm to jakie rozwiązanie tutaj miało by największy sens?

a) likwidacja wizytówki B i zmiana nazwy i danych w wizytówce A

b) likwidacja wizytówki A, poproszenie klientów z wizytówki A aby dodali tą samą opinię do wizytówki B

c) inne rozwiązanie? jakie? Emotikon: Szczęśliwy

z góry dzięki za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Rafał B
maja 2017

Najlepszy Współtwórca

Jeśli istnieje zweryfikowany wpis na mapach o nazwie B i ma pozostać B to A powinno być usunięte, bo potem się zrobi z tego tylko bałagan gdyby np. zmieniać nazwę wpisu A na B, bo mnóstwo treści jest powiązane z A i Google sobie średnio radzi z taką wymianą zaindeksowanych powiązanych treści pomiędzy różnymi wpisami. Tego drugiego rozwiązania nie polecam zwłaszcza, gdy istnieje strona internetowa firmy B. Generalnie to jeśli są dwa wpisy firmy o tej samej nazwie to można poprosić bezpośrednio Pomoc o pomoc ;-). Oni mogą wpisy połączyć. (Trzeba się zalogować do panelu, kliknąć Pomoc, a potem pod Kontakt).

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭

Mam ten sam problem, co zrobić? 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Rafał B
maja 2017

Najlepszy Współtwórca

Jeśli istnieje zweryfikowany wpis na mapach o nazwie B i ma pozostać B to A powinno być usunięte, bo potem się zrobi z tego tylko bałagan gdyby np. zmieniać nazwę wpisu A na B, bo mnóstwo treści jest powiązane z A i Google sobie średnio radzi z taką wymianą zaindeksowanych powiązanych treści pomiędzy różnymi wpisami. Tego drugiego rozwiązania nie polecam zwłaszcza, gdy istnieje strona internetowa firmy B. Generalnie to jeśli są dwa wpisy firmy o tej samej nazwie to można poprosić bezpośrednio Pomoc o pomoc ;-). Oni mogą wpisy połączyć. (Trzeba się zalogować do panelu, kliknąć Pomoc, a potem pod Kontakt).

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

@Jacek N Kozioł dzięki za konkretną odpowiedź. Zrobię tak jak mówisz. Nowa firma to nowa wizytówka Emotikon: Szczęśliwy