Obecnie 300 forumowiczów jest online
Obecnie 300 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oddziały firmy w różnych miastach i numer telefonu

SP
Nowicjusz ✭

Mam do dodania kilkanaście oddziałów jednej firmy w różnych lokalizacjach/miastach w PL.

Oddziały mają fizyczny adres, ale nie mają własnych stron www - jest jedna główna strona firmy.

Pytanie - Jakie są plusy i minusy wiązania jednej strony www z wieloma wpisami oddziałów firmy w różnych lokalizacjach?

Czy lepiej zostawić i nie wpisywać tej samej strony w wielu lokalnych 'wizytówkach' oddziału?

Mają też życzenie, aby przy wszystkich wpisach lokalnych podać najlepiej jeden, główny numer telefonu siedziby głównej/BOKu tak, aby klienci dzwonili na ogólny numer biura obsługi klientów, a nie lokalny numer oddziału. 

Pytanie - Jakie są plusy podania jednego i tego samego numeru telefonu we wpisach oddziałów w różnych lokalizacjach?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: SP
września 2016

Dot.: Oddziały firmy w różnych miastach i numer telefonu

Student ✭ ✭ ✭
Kilka przykładów. Bo własna analiza będzie najlepsza
Inpost i paczkomaty. Fraza "paczkomat+miasto" masz lokalizacje każdego paczkomatu na mapach. Dodany jeden adres witryny i jeden ogólno polski numer BOK

Pizza hut - stosuje identyczne rozwiązanie jak inpost
Tele pizza - już każdy punkt ma swój nr telefonu, Z tego co wiem związane jest to z warunkami franszyzy

Pracując kiedyś w dużej sieci TV byłą zasada, że publicznie podaje się tylko numer BOK i z tego co wiem tak robi bardzo wiele firm. Identycznie jest ze stroną www dla ogólnopolskiej firmy z ofertą krajową podajemy główny adres www.
Ale np firmy finansowe podają adres LP dedykowany pod konkretne miasto . Inne kredyty sprzedajesz w Krakowie a inne w małych miasteczkach.

Tak Ci mogę pomóc.
Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: SP
września 2016

Student ✭ ✭ ✭
Kilka przykładów. Bo własna analiza będzie najlepsza
Inpost i paczkomaty. Fraza "paczkomat+miasto" masz lokalizacje każdego paczkomatu na mapach. Dodany jeden adres witryny i jeden ogólno polski numer BOK

Pizza hut - stosuje identyczne rozwiązanie jak inpost
Tele pizza - już każdy punkt ma swój nr telefonu, Z tego co wiem związane jest to z warunkami franszyzy

Pracując kiedyś w dużej sieci TV byłą zasada, że publicznie podaje się tylko numer BOK i z tego co wiem tak robi bardzo wiele firm. Identycznie jest ze stroną www dla ogólnopolskiej firmy z ofertą krajową podajemy główny adres www.
Ale np firmy finansowe podają adres LP dedykowany pod konkretne miasto . Inne kredyty sprzedajesz w Krakowie a inne w małych miasteczkach.

Tak Ci mogę pomóc.
Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Najlepszy Współtwórca
Sławomir,
Generalnie wytyczne są takie:

_________
Adres strony i numer telefonu

Podaj numer telefonu umożliwiający jak najbardziej bezpośrednie skontaktowanie się z konkretną lokalizacją firmy oraz jedną stronę internetową reprezentującą daną lokalizację firmy.

Jeśli to możliwe, użyj lokalnego numeru telefonu zamiast numeru centrum obsługi telefonicznej.
Nie podawaj numerów telefonu ani adresów URL, które powodują przekierowanie bądź odesłanie użytkowników pod inny numer lub na inną stronę docelową niż strona firmy, np. na stronę utworzoną w serwisie społecznościowym.

Jeśli jednak firma podaje jeden numer telefonu na BOKa to nie ma problemu. Jest mnóstwo takich wizytówek firm z wieloma lokalizacjami na Mapach Google z takim numerem. Banki, sieci komórkowe, firmy energetyczne - to u nich wręcz norma.

Co do www to można dać linka do domeny głównej albo do podstrony dla poszczególnej lokalizacji. Obie praktyki są stosowane. Jeśli kilkaset lokalizacji prowadzi do jednego adresu - no to korzyść jest wręcz wiadoma Emotikon: Mrugający Jeśli jednak każda lokalizacja ma własną podstronę na której są unikalne treści, które nie powtarzają się wprost na innych podstronach w tej jednej domenie, to też jest to korzystne. Najmniej zyskasz gdy będziesz linkował do indywidualnej podstrony, która będzie prawie wierną kopią dla każdej lokalizacji.

Pozdrawiam,
Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Mam problem związany właśnie z kilkoma lokalizacjami jednej firmy w różnych miastach. Chodzi o firmę w branży optycznej. Wydaje mi się, że na stronie Google Moja Firma mam wszystko dobrze skonfigurowane. Wchodząc przez wizytówkę każdej z lokalizacji na Google Maps wyświetla mi prawidłowo nazwę i lokalizację firmy. Jednak gdy wejdę najpierw na Google Maps i wpiszę w wyszukiwarce "optyk, miasto" to wyszukiwarka zamiast pokazywać optyka w tym mieście pokazuje optyka w zupełnie innym mieście (a konkretnie mieście, dla którego została utworzona pierwsza lokalizacja firmy)..... Z czego to może wynikać?

Pozdrawiam
Agata

Najlepszy Współtwórca
Hej Agata,
Proszę załóż nowy wątek i skopiuj treść, ale napisz o jakiej marce piszesz. Niestety ale nijak nie możemy bez konkretów zobaczyć jak to faktycznie wygląda na Mapach, czy wpisy istnieją, czy da się je jakoś wyszukać, żeby Ci spróbować pomóc.
Załóż proszę nowy wątek, bo tutaj piszemy o innym problemie. Potem się zrobi bałagan gdy będziemy dłużej pisać.

Pozdrawiam,
Jacek

Oddziały firmy w różnych miastach i numer telefonu

Nowicjusz ✭

W sumie to już działa Emotikon: Szczęśliwy Przepraszam, za "zawracanie gitary" Emotikon: Szczęśliwy.

Pozdrawiam