Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nietypowe dodanie 2 siedziby firmy?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

jestem właścicielem poradni dietetycznej, która swoją siedzibę ma w Gnieźnie, aktualnie otwieram drugą siedzibę w innym mieście, jednak ten drugi punkt mieści się w prywatnej poradni lekarskiej, w jaki sposób powinnam dodać ten drugi adres, by potencjalni klienci mogli wyszukać tę drugą siedzibę wpisując "dietetyk, miasto" 

Czy ew. wizytówka będzie musiała przyjść na ten drugi adres, nie wiem kto tam zawiaduje korespondencją i obawiam się, że wizytówka mogłaby przepaść... 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka P
lutego 2017

Profesjonalista ✭ ✭

Wszystko co napisał Piotr + do tego jeśli zależy Ci na jeszcze lepszym efekcie zrób do 2 wizytówki druga stronę z inną też unikalną treścią :-), dzięki temu masz szanse na większy ruch i lepsze pozycje w Google.

Jakie miasto?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭

Dzień dobry,

List z kodem aktywacyjnym Google przychodzi na wskazany w wizytówce adres firmy, więc proszę powiadomić sekretariat poradni lekarskiej, że taki list powinien przyjść. To jedyne rozwiązanie.

Aby wizytówkę można było znaleźć wpisując hasło "dietetyk miasto" nie wystarczy samo utworzenie wizytówki. Jednak są dobre praktyki, które warto stosować:

- szczegółowe uzupełnienie profilu o opisy i zdjęcia

- wybór kategorii "dietetyk" przy dodawaniu wizytówki

- pozytywne opinie 

- występowanie danych teleadresowych na stronie www

- wpisy o firmie w lokalnych katalogach stron

Nowicjusz ✭

Czy tę drugą wizytówkę mam utworzyć jako kolejne miejsce? 

Dziękuję za informację o tym co wpływa na wyszukiwanie, zdaję sobie oczywiście z tego sprawę. Natomiast głównym problemem jest "jak utworzyć tę drugą wizytówkę firmy" 

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli dobrze rozumiem to wizytówka jest w innym mieście. W Google Moja Firma można podawać kilka siedzib firmy, jeżeli ich adresy się różnią.

Jeżeli problem jest fakt, że pod tym adresem widnieje poradnia lekarska, to nie ma problemu. Można dodawać różne firmy pod jednym adresem. np. jest wiele biurowców, gdzie pod jednym adresem na mapie jest wiele firm.

Dodać tak samo w panelu Google moja firma -> Dodaj lokalizację.

Nowicjusz ✭

Super, dziękuję za odp. Emotikon: Szczęśliwy

Udało się i mam dwie lokalizacje na jednym koncie google Firma. Mam jeszcze jedno pytanie, czy i w jaki sposób mogę połączyć google plus ?!
Przy pierwszej lokalizacji utworzyłam konto na g+ i mam tam dodane treści, teraz przy drugiej lokalizacji, również utworzyło się osobne konto g+. Znacznie wygodniej byłoby korzystać tylko z jednego wspólnego konta dla całej firmy. 

Najlepszy Współtwórca

Z siedzibą firmy wewnątrz inne firmy to nie jest ta prosto. Proszę poczytaj wytyczne:

https://support.google.com/business/answer/3038177

Na dzisiaj każda lokalizacja musi mieć własną stronę G+.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuje za wyjaśnienie ci do G+ szkoda, no ale co zrobić, z czasem może to zmienią. 

Tak, czytałam uważnie czy mogę tworzyć dod. wizytówkę i uważam, że dotyczy mnie punkt o specjalistach praktykujących indywidualnie. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka P
lutego 2017

Profesjonalista ✭ ✭

Wszystko co napisał Piotr + do tego jeśli zależy Ci na jeszcze lepszym efekcie zrób do 2 wizytówki druga stronę z inną też unikalną treścią :-), dzięki temu masz szanse na większy ruch i lepsze pozycje w Google.

Jakie miasto?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz