AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 109 forumowiczów jest online
Obecnie 109 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Firma żony i konto męża lokalnego przewodnika google na jednym koncie

Nowicjusz ✭

FIRMA : AVEN'A - WYNAJEM POKOI ORAZ LOKALNY PRZEWODNIK GOOGLE : Bëlna Krëjamna Darga NA JEDNYM KONCIE GMAIL. Zrobił się mały młyn , firma mojej żony jest na tym samym koncie co moje konto lokalnego przewodnika Google. Rodzi to same problemy .Widzę tylko jedno rozwiązanie - POZOSTAWIENIE ADRESU GMAIL ŻONIE I PRZEJŚCIE NA INNY GMAIL NA LOKALNEGO PRZEWODNIKA . JEŚLI NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI TO REZYGNUJĘ Z 7 POZIOMU LOKALNEGO PRZEWODNIKA I CAŁKOWICIE  LIKWIDUJĘ SWOJE KONTO Z OPINIAMI I FOTKAMI ZE ŚWIATA DLA INNYCH.....trochą żal ale cóż...

PYTANIE I PROŚBA O POMOC : JAK ROZDZIELIĆ TE DWA KONTA O RÓŻNYCH PROFILACH DZIAŁALNOŚCI ?????

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bëlna Krëjamna Darga
4 tygodni(e) temu

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Proste. Stwórz nowe konto dla żony i przenieś własność firmy na to konto, zgodnie z:

https://support.google.com/business/answer/3415281?hl=pl&ref_topic=4539640

Pamiętaj, że za ocenianie własnej firmy lub w przypadku innego konfliktu interesów można zostać zawieszonym w programie.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bëlna Krëjamna Darga
4 tygodni(e) temu

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Proste. Stwórz nowe konto dla żony i przenieś własność firmy na to konto, zgodnie z:

https://support.google.com/business/answer/3415281?hl=pl&ref_topic=4539640

Pamiętaj, że za ocenianie własnej firmy lub w przypadku innego konfliktu interesów można zostać zawieszonym w programie.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dzięki - pomogłeś ,ale.... Nie mogłem zrobić tak jak napisałeś, bo: w "zarządzaj uprawnieniami" z e-mailem (naszym wspólnym z którego zrezygnowałem na rzecz innego gmaila ) figuruję ja jako główny właściciel. Żony nie ma tam wcale i nie mogę jej dodać, bo wyskakuje tekst ...( nasz e-mail) już ma dostęp do konta. Zrobiłem więc tak,że rezygnując ze WSPÓLNEGO GMAILA wpisałem żonę jako głównego właściciela ( z gmailem ,który jej zostawiłem ponieważ nazwą jest związany z firmą) , a za jej zgodą siebie jako menadżera ( z innym gmailem - już całkowicie moim). No i sytuacja jest taka ,że moje konto LOKALNEGO PRZEWODNIKA PRZESKOCZYŁO NA FIRMĘ MOJEJ ŻONY ,mimo tego ,że mam już nowe konto gmail i w tej chwili zerowy dorobek jako przewodnik czyli DOROBEK 7 POZIOMU NIE POSZEDŁ PO NAZWIE WŁAŚCICIELA TYLKO PO GMAILU. Jeśli nie uda mi się tego uporządkować - całkowicie zrezygnuję z bycia lokalnym przewodnikiem. Masz może pomysł jak z tego wybrnąć ?

Najlepszy Współtwórca

Konto Lokalnego Przewodnika jest związane z kontem Google na którym zostało założone. Jeśli nazwa konta Google (aanie nazwa użytkownika) jest jednocześnie adresem GMail to jest to związanie trwałe i nieodwracalne. Nie da się przenieść konta LP na inne konro Google. Prędzej można mienic nazwę użytkownika, choć zbyt częste zmiany są blokowane na 90 dni. Pamiętaj by nie łączyć aktywności Lokalnego Przewodnika z własnym biznesem - nie oceniać, nie recenzować. Nie dodawać zdjęć jako LP, raczej tylko z usługi GMF. Można zostać za coś takiego zawieszonym w LP.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dzięki za poradę , napisałem również do polskiego oddziału GOOGLE i opisałem sprawę. No i postanowiłem sobie ,że jeśli mi nie pomogą w ciągu 1 do dwóch tygodni likwiduję konto lokalnego przewodnika i kończę całą sprawę. Pozdrawiam

Zbyszek.

Najlepszy Współtwórca

No to od razu Ci napiszę - nie pomogą.

To jest wielka, ogromna firma. Zatrudniajaca już chyba około 100.000 ludzi.

Zepsoły poszczególnych produktów rozsiane są po całym świecie, a większość zadań jest maksymalnie zautomatyzowanych, gdzie nie ma miejsca na odstępstwa od wzynaczonych reguł. W Polsce nie ma nikogo, kto się zajmuje LP. Nie przeniosą Ci konta lokalnego przewodnika pomiędzy różnymi kontami Google. Nie ma takiej możliwości na dziś. Jest ot zastrzeżone w regułach tego programu. Jedyna opcja - to przywrócenie nazwy konta Google dla Ciebie i przeniesienie własności firmy na inne, nowe konto Google żony.

Napisałem Ci już o tym na początku.

Nie wolno mieć równolegle 2 kont LP dla jednej osoby na różnych kontach Google. Można próbować przenieśc cześć "wkładu" w postaci recenzji i zdjęć na inne, nowe konto Lokalnego Przewodnika, ale bez tworzenia duplikatów. Usuwać stare i dodawać nowe trzeba ręcznie.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dzięki za szybką odp. Otóż ja nie miałem dwóch kont google . To drugie utworzyłem już po "przekazaniu" wspólnego konta żonie , ponieważ nazwą powiązane jest z profilem działalności firmy żony.

Właśnie się zastanawiam czy zrobić tak jak pisałeś na samym początku czy zakończyć całą tą "zabawę" z LP. Muszę pomyśleć i trochę to potrwa. Na pewno dam znać jak rozwiązałem tę sprawę , a na teraz jeszcze raz serdeczne dzięki pomoc. Pozdrawiam

Zbyszek.

Nowicjusz ✭

Miałeś rację , mimo dość dramatycznego listu - NIE POMOGLI. Z wielkim bólem na sercu zlikwidowałem wszystkie swoje komentarze i usunąłem  99 % swoich fotek. szkoda ale już się z tym pogodziłem . Ostatni raz dzięki za pomoc i ....zamykam temat 

Zbyszek.