Obecnie 329 forumowiczów jest online
Obecnie 329 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Działalność online - bez podania dokładnego adresu

Nowicjusz ✭

Prowadzę działalność projektową - z Klientami rozmawiam głównie online, mailowo, spotkania odbywają się w różnych miejscach. Oczywiście, firma nie może nie mieć adresu siedziby, ze względów formalnych, ale jest to tak naprawdę mieszkanie  prywatne - nie ma lokalu przeznaczonego do odwiedzin przez Klientów. Czy istnieje możliwość niewpisywania pełnego adresu (aby moje prywatne mieszkanie w bloku nie było oznaczone na mapie), ale podanie samej nazwy miasta + informacji o działalności online + adres e-mail + nr telefonu, aby było możliwe wpisanie firmy i usług do katalogu firm?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Dzięki podaniu adresu siedziby masz możliwość zweryfikowania wizytówki - inaczej tego w tej chwili nie zrobisz.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Cześć @Ewelina H,

Zacznij od sprawdzenia czy na pewno Twoja działalność może zostać zarejestrowana na Mapach Google:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Nie wszystkie firmy dysponują siedzibą, w której obsługują klientów. Niektóre prowadzą działalność w lokalu mieszkalnym. Inne mają natomiast charakter mobilny bez żadnej stałej placówki, którą mogliby odwiedzać klienci.

Takie firmy można dodać jako działające na określonym obszarze usługowym:

https://support.google.com/business/answer/3038163

Jeśli zaznaczysz opcję "Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów" oraz nie zaznaczysz "Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy" to osiągniesz zamierzony efekt - firmę zweryfikujesz na adres prowadzenia działalności, ale na mapach będzie widoczna tylko nazwa miasta i obszar prowadzenia działalności. Taką firmę tylko trochę trudniej wyszukać  gdy konkurencja podaje swoje realne adresy.

Pozdrawiam,

Jacek

Eksperci w tej kategorii
Dominik Myślak
Jacek N Kozioł