AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 61 forumowiczów jest online
Obecnie 61 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwie firmy ten sam adres

Nowicjusz ✭

Witam

Jaki sposób dodać drógą wizytówkę/inna firmę pod ten sam adres gdzie jest już jedną firma wpisana?  Chcę dodać nowa firmę pod ten sam adres ale nie wiem jak to zrobić żeby nie było problemów od Google. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Patryk M
‎05-08-2018 10:03

Dwie firmy ten sam adres

Najlepszy Współtwórca

Normalnie, po prostu dodajesz, a jeśli Google zawiesi musisz się liczyć z tym, że musisz udowodnić istnienie tej drugiej firmy (zwykle własne www, telefon, szyld i pomieszczenia wystarczą). Kontaktujesz się wtedy z pomocą. Sprawę można załatwić w kilka dni.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Patryk M
‎05-08-2018 10:03

Dwie firmy ten sam adres

Najlepszy Współtwórca

Normalnie, po prostu dodajesz, a jeśli Google zawiesi musisz się liczyć z tym, że musisz udowodnić istnienie tej drugiej firmy (zwykle własne www, telefon, szyld i pomieszczenia wystarczą). Kontaktujesz się wtedy z pomocą. Sprawę można załatwić w kilka dni.

Pozdrawiam,

Jacek

Dwie firmy ten sam adres

Nowicjusz ✭

A jakiś inny sposób?
Problem w tym że jest to jedna firma ale prowadzona pod różne działalności usługowe. Adres firmy to adres zamieszkania. Teraz chce dodać drugi wpis ponieważ ta druga działalność nie ma nic wspólnego z tą pierwsza. Mam do tego oddzielną stronę www, nr telefonu też mogę podać inny. Ale nie chce mieć blokady i żadnego wpisu.

Dwie firmy ten sam adres

Najlepszy Współtwórca

Takie są wytyczne:

https://support.google.com/business/answer/3038177

Przemyśl sytuację swoich firm i jakby co - jak się bronić. Jeśli nie obsługujesz klientów w miejscu prowadzenia działalności i masz 2 różne działalności pod różnymi nazwami to Twoje firmy powinny być oznaczone jako firmy z obszarem usługowym.

Pozdrawiam,

Jacek

Dwie firmy ten sam adres

Nowicjusz ✭

Tu chodzi o Niemcy. Nazwy firmy nie ma bo jest na imię i nazwisko. 

To jedna firma tylko tak jak w PL można prowadzić pod jedną firma różne działalności. 

Dwie firmy ten sam adres

Najlepszy Współtwórca

Dla Google nazwa firmy to nazwa pod jaką występujesz - twoja "marka".

Jak masz kilka działalności to jeśli są one wyodrębnione, mają własne nazwy to możesz dodać inne, ale muszą one spełniać wytyczne i musisz się w razie zawieszenia "obronić". Zwykle, w razie problemów, zawieszenie nie dotyczy obu lokalizacji, tylko raczej nowoweryfikowanej.

Pozdrawiam,

Jacek