Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędny numer telefonu pokazywany w google

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich,

Mamy 2 profile na google plus.

1. Profil naszego sklepu stacjonarnego, który pokazuje się przy wyszukiwaniu w google.

2. Profil marki, który jest spięty ze stroną, dodany tak publisher dodaney link do niego w danych strukturalnych i skojarzona strona.

Niestety w reklamie sklepu internetowego nie mogę pozpiąć numeru przypiętego do naszego głównego profilu właśnie przez to, że google podpina adres sklepu stacjonarnego mimo, że nie ma on przypiętego adresu witryny internetowej. nie mam pojęcia jak sobię z tym poradzić.

Pozdrawiam,

Andrzej

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

zgłoś duplikat.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Błędny numer telefonu pokazywany w google

Najlepszy Współtwórca

@Andrzej P

Rozszerzenia lokalizacji (czyli telefon) dotyczą lokalizacji, czyli fizycznych miejsc, gdzie klient może przyjść, a takim jest miejsce zweryfikowane na mapach. Strona marki bez wpisu na mapach nie jest powiązana z żadną lokalizacją.

Poczytaj:

https://support.google.com/adwords/answer/7189290

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł w tej sytuacji najlepiej będzie chyba usunąć Google+ i pozostawić wizytówkę sklepu stacjonarnego.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

A ja bym nie usuwał. Tylko zmienił telefon na wizytówce.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

No ale jak nie usunie lub nie scali, to przy tworzeniu nowego punktu na mapie offline automatycznie tworzy się G+, zaraz będzie duplikacja i mogą zostać zawieszone obie wizytówki. Scalić je najlepiej poprzez zgłoszenie duplikatu. (Taka opcja chyba była kiedyś w G+)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@Andrzej P

Oprócz rozszerzenia lokalizacji AdWords chyba jest jeszcze rozszerzenie połączeń. Sprawdziłbym je.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Andrzej

Dodaj www na wizytówkę, usuń G+ i na stronie kieruj do G+ z usługi Google Moja Firma która powiąż z kontem adwords, ważne by w GMF występował ten sam numer co w Google Adwords, w innym wypadku mogą pojawić się błędy.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

@RafalDziurowicz - są dwa różne profile G+ Emotikon: Szczęśliwy

1. Profil lokalizacji

2. Profil marki

To są z tego co wiem dwie różne metody ekspozycji w Google - marka to nie miejsce Emotikon: Szczęśliwy

@Andrzej P, jeżeli chodzi o reklamy to biorąc pod uwagę to co chcesz zrobić dodaj ręcznie wpis o swojej firmie do AdWords Emotikon: Szczęśliwy Po lewej stronie w "Zasoby wspólne" > "Firmowe bazy danych" możesz dodać ręcznie numer telefonu, który chcesz, aby był wyświetlany w Twoich reklamach. Jest to "furtka" jeżeli nie masz dostępu do wizytówki Google, bądź też takiej wizytówki firma nie posiada Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

Łukasz

Profesjonalista ✭ ✭

@ŁukaszGabrysiak od pewnego czasu, profil G+ jest automatycznie tworzony przy tworzeniu miejsca, jeśli występują 2 to jest to duplikacja profili i może zostać zawieszony zarówno profil, jak i wizytówka :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Dzięki @RafalDziurowicz, że zwróciłeś mi na to uwagę. Dawno do GMB nie zaglądałem, a tu "dobra zmiana"...

Edit do tego co napisałem poprzednio. Nie ma już rozdzielenia na lokalizacje i marki. Aktualnie wszystko jest w jednym worku. Dlatego warto połączyć obie wizytówki, gdyż obie mogą wylecieć z Google (u mnie wyskoczyły przy okazji ponowne weryfikacje :/) i brak oczywiście powiadomienia na maila o konieczności tego przeprowadzenia.

Pozdrawiam,

Łukasz

Profesjonalista ✭ ✭

Można je "scalić" jak są przypisane do jednego konta Google :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Witam,

Problem telefonu udało mi się rozwiązać przez weryfikację wszystkich adresów czego nie zrobiłem wcześniej, ale niestety kont nie mogę połączyć. Konto marki w google nie chce powiązać się z kontami ktore google utworzyło z adresów dodanych w google business. Jak połączyć te konta?

Pozdrawiam,

Andrzej

Najlepszy Współtwórca

Strona marki Google+ to strona marki. Strony Google+ powiązane z lokalizacjami to odrębne byty i nie połączysz takich stron ze stroną marki Google+ na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam,

Jacek