Obecnie 140 forumowiczów jest online
Obecnie 140 forumowiczów jest online
Forum dla agencji i firm posiadających wiele lokalizacji.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędny adres na Mapach Google

Nowicjusz ✭

Witam,

proszę o podpowiedź gdzie zgłosić fakt, że na Mapach Google jest błędnie naniesiona nazwa ulicy (klienci mojej formy korzystający z Map Google niestety nie są w stanie trafić pod właściwy adres).

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Czy punkt jest źle naniesiony czy nazwa ulicy na całej jej długości jest błędna?

Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Profesjonalista ✭ ✭

Zgłoś to przez support a do czasu naprawienia mozesz umieścić znacznik firmy w prawidłowym miejscu - dzięki temu klienci klikając dojazd będą kierowani do prawidłowego miejsca.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Natalia,

Jeśli masz błędny adres w wizytówce to go popraw - po prostu z poziomu map (Zaproponuj zmianę), a po akceptacji zmiany przejmij wizytówkę.

Jeśli ulica na mapach nazywa się faktycznie inaczej niż na mapach to napisz o tym na forum Map Google - tylko daj linka do mapy Google i dokładnie opisz jaka ulica i jak powinna się nazywać, żeby nie było wątpliwości. Tam są specjaliści od map Google i potrafią to naprawić w Kreatorze Map. Właściwe to każdy może to w Kreatorze Map zmienić, ale jak nie jesteś pewna co robić to opisz to po prostu dobrze na forum Map Google: https://productforums.google.com/forum/#!forum/maps-pl

Jeśli Twój problem wygląda inaczej - to napisz nam tutaj dokładnie o co Ci chodzi - podaj linki i nazwy.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Jacek, jeśli wyślę zmianę i następnie przejmie wizytówkę przed akceptacja to kod nie zadziała.

Mialem tak przy jednej firmie - więc najpierw wprowadź zmiany, poczekaj na akceptację i wtedy przejmij albo na odwrót - poproś o kod i potem wprowadź zmiany.

Masz dowolnosc.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Przeczytaj dokładnie co napisałem:

"Jeśli masz błędny adres w wizytówce to go popraw - po prostu z poziomu map (Zaproponuj zmianę), a po akceptacji zmiany przejmij wizytówkę."

Porada - "poproś o kod i potem wprowadź zmiany" może się nie sprawdzić jeśli adres jest błędny bo kod przyjdzie na błędny adres więc można go nie otrzymać.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Tak, zgadza się, dlatego lepiej poprawić, poczekać na zmianę i dopiero wtedy poprosić o kod jak zostanie zaaktualizowane.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Dzień dobry mam problem, moja wizytówka w Google zawiera jedynie witrynę bez trasy, chcąc ustalić dokładną lokalizacje w Google Moja Firma mam odnotacje, że "adres jest widoczny tylko dla Ciebie". Nie potrafię tego zmienić, proszę o pomoc.

Katarzyna Wieczorek

mój mail:contractum.nieruchomosci@gmail.com

Będę wdzięczna za podpowiedź co zrobiłam niewłaściwie

Najlepszy Współtwórca

@Katarzyna W

Przeczytaj: https://support.google.com/business/answer/3038163

Wygląda na to, że musisz zaznaczyć pole wyboru obok opcji „Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy”, jeśli chcesz, aby pełny adres firmy wyświetlał się w Google.

Pozdrawiam,

Jacek