Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wykluczenie subdomen jako źródeł ruchu w UA

Student ✭ ✭

Witam,

czy macie jakiś pomysł na przyczynę przypisywania domeny głównej i subdomen jako źródła ruchu w formie odesłań?

Dodam, że korzystam z UA i dokonałem wykluczeń domeny głównej i subdomen na poziomie listy wykluczeń witryn odsyłających w Google Analytics.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: wykluczenie subdomen jako źródeł ruchu w UA

Najlepszy Współtwórca
Błędnie zaimplementowany kod analytics?

Zerknij na ten temat na forum - Lech wymienił kilka przyczyn - https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/odes%C5%82ania-z-w%C5%82as...
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
Witaj,

najlepiej jak podasz nam domenę oraz źródło z URLem oraz stronę docelową z URLem, na pewno pomożemy rozwiązać Ci problem. Sprawdź link od kolegi Dominika i przeczytaj odpowiedź @Lecha Krupa.

Pozdrawiam

Student ✭ ✭
chodzi o sklep blizejciebie pl , subdomeny senior oraz drogeria figurują jako źródła odwiedzin.

Najlepszy Współtwórca

Użyj wtyczki na chrome Google tag Asistant. Coś macie nie tak bo jak widać poniżej macie dwa kody analytics, w tym jeden na żółto zaimplementowany przez google tag menadżera.

Czy na pewno potrzebujecie tylu kodów?

Screen Shot 02-10-16 at 11.17 AM.PNG

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jeśli problem dotyczy usługi UA-2434166-1 to prawdopodobną przyczyną jest to, że używasz kodu w wersji klasycznej.

Usługa UA-71805691-1 jest zaimplementowana przez GTM, ale kod dla UA-2434166-1 jest wstawiony bezpośrednio na stronie właśnie w wersji klasycznej,
Najlepiej przejdź na wersję kodu Universal Analytics i ustaw parametr cookieDomain na auto - wówczas pozbędziesz się problemu.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Mamy wpięte dwa kody bo stary cały czas poprawnie wszystko zlicza a nowy testujemy. W zeszłym tygodniu przepięliśmy się na Universal Analytics i wystąpił błąd w śledzeniu źródeł odwiedzin dlatego wróciliśmy na stare kody a nowy kod testujemy.

Czy dodanie wykluczeń źródeł odwiedzin dla UA od razu wyklucza ten adres z wyników wyszukiwania? Mam wrażenie, że to zadziałało ale po 24-48h...

Wschodząca Gwiazda
Dodanie domeny do listy wykluczeń stron odsyłających nie działa od razu.
Przy wejściu z wykluczonej domeny w raportach na żywo może pokazywać się dość szybko źródło/medium jako (direct) / (none) ale w standardowych raportach będziemy mieli dalej wykluczoną domenę. Więc koniecznie trzeba odczekać przynajmniej 24h.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Czy pomimo poprawnej konfiguracji śledzenia w ramach wielu domen pojawiają się wam pojedyncze sesje w postaci przekierowań z subdomen? U mnie jest to poziom 0,4%. Nie wiem czy mam z tym walczyć czy też zaakceptować.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,
Mam podobny przypadek. Mimo podpięcia domeny do listy wykluczeń cały czas widzę wyniki odesłań z subdomen. Mam obecnie 2 kosy śledzące jeden przez GTM i wyniki są porównywalne. Czy to jest błąd wynikający ze złych ustawień GA czy możne potrzeba więcej czasu aby wyniki się ustabilizowały?
Ponad to mam dodatkowe pytanie gdyż zastosowałem cookieDomain dla swoich subdomen aby mieć bardziej wiarygodne wyniki ale problem polega na tym iż moich subdomen jest dużo i musiałem podzielić je na kilka części i połączyć z Tagiem śledzącym . Czy taki sposób jest prawidłowy?
Powiem iż dane w GA takie jak czas odwiedzin oraz współczynnik odrzuceń zaczął się zmieniać pierwszy poszedł w górę a drugi zaczął spadać co moim zdaniem jest OK.

Przechwytywanie.PNG