Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

"Dziwny ruch" na mojej stronie

Nowicjusz ✭

W analytics google przeglądając raport użytkownika otrzymuję informację, że moja strona była odwiedzana przez użytkownika posługującego się językiem - "Secret.ɢoogle.com You are invited! Enter only with this ticket URL. Copy it. Vote for Trump!"

Tak, tak. Proszę się nie dziwić. Taki język użytkownika mi się wyświetla. Ponadto ten użytkownik, który posługuje się takim identyfikatorem "ed699407-998d-4784-a313-84e243ca3fcf" odwiedzał moje podstrony o takim URL 

70405907-1.compliance-donald.xyz
Adres URL strony
/70405907-1.compliance-donald.xyz

Oczywiście takie podstrony nie istnieją.
O co tu chodzi?
Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
listopada 2016

Dot.: "Dziwny ruch" na mojej stronie

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jest to spamowy ruch. W GA przejdź do Administracja -> Widok -> Filtry i utwórz filtr wg poniższego wzoru. Oczywiście "domen.pl" zamień na swoją domenę. Od momentu wdrożenie filtru taki ruch będzie eliminowany.

Zrzut ekranu 2016-11-22 o 19.39.37.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
listopada 2016

Dot.: "Dziwny ruch" na mojej stronie

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jest to spamowy ruch. W GA przejdź do Administracja -> Widok -> Filtry i utwórz filtr wg poniższego wzoru. Oczywiście "domen.pl" zamień na swoją domenę. Od momentu wdrożenie filtru taki ruch będzie eliminowany.

Zrzut ekranu 2016-11-22 o 19.39.37.png

Nowicjusz ✭

Mam podobną sytuację. Ale po skorzystaniu ze wskazówek Adama nic się nie zmieniło.

Wschodząca Gwiazda

@ishtikulka - poczekaj do 24h :-)

Najlepszy Współtwórca

Filtry nie działają wstecz tylko od momentu ich ustawienia. Dane historyczne pozostaną bez zmian.

Wschodząca Gwiazda

Adam napisał w swoim poście, że "Od momentu wdrożenie filtru taki ruch będzie eliminowany".

Filtr nie ma wpływu na już zebrane dane. Czyli to, co masz w raportach, już tam niestety zostanie.

Natomiast dzięki zastosowaniu filtru wyeliminujesz przesyłanie do Twojej usługi GA kolejnych spamowych danych.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

U mnie działa. Wprawdzie dane z przeszłości do wczoraj się nie zmieniły, to za dzień dzisiejszy już tak. 

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Przy nazwie hosta lepiej użyć domena\.pl zamiast domena.pl. Sama "." oznacza dowolny znak.

Wschodząca Gwiazda

Piotr teoretycznie masz rację, ale z ukośnikiem czy bez zadziała w 100 %. Nie spotkałem spamu, który by starał się symulować hosta :-).

Student ✭ ✭ ✭

Musiałem edytować posta na coś konstruktywnego. Wczytał mi się tylko pierwszy post, dlatego myślałem, że to całkiem nowy temat Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭

u mnie pojawiło się coś takiego... podaje nazwę mojej domeny... domena/sharebutton.to

Nowicjusz ✭

Zastosuj rozwiązanie podane Adama Grabowskiego. U mnie działa.