Obecnie 269 forumowiczów jest online
Obecnie 269 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmierzenie ruchu AdWords pomiędzy domenami z wykorzystaniem e-commerce

Magister ✭
W kampanii wykorzystuje 3 domeny

domena1.com LP
domena2.com LP
domena3.com sklep

Kieruję ruch z AdWords na domena1.com gdzie są umieszczone szczegółowe informacje o produktach. Przy każdym produkcie jest przekierowanie do sklepu. Po kliknięciu w button przy wybranym przez użytkownika produkcie jest on przenoszony do tego produktu w sklepie.

domena2.com również działa w ten sam sposób.

domena3.com jest sklepem. Dodam, że modyfikowanie sklepu jest prawie niemożliwe a zmiana wymaga dość dużych nakładów finansowych.

Każda z domen ma swojego analyticsa

Pytanie mam następujące:
Czy jest możliwość aby ruch kierowany za pomocą AdWords na domena1.com zmierzyć w chwili kiedy użytkownik przechodzi na stronę sklepu domena3.com tak aby w raporcie e-commerce widać było jaki procent sprzedaży jest dzięki AdWords. 

W chwili obecnej sprzedaż w raporcie e-commerce w sklepie jest oznaczona jako domena1 / referral 
Brakuje informacji ile tych referrali pochodzi z ruchu AdWords kierowanego na domena1.com 

Czy skrypty analytics powinny być takie same na wszystkich stronach? Czy wykorzystanie _setDomainName coś mi da? 

Do tej pory moja wiedza na temat AdWords i Analytics mi wystarczała ale ten problem mnie przerasta. 
Mam nadzieję, że opisałem problem zrozumiale.

Będę wdzięczny za podpowiedzi jak go rozwiązać.

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Zmierzenie ruchu AdWords pomiędzy domenami z wykorzystaniem e-commerce

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Lech Krupa odpowiedział:

Rozwiązanie, które opisujesz to dobry kierunek. 
Podczas generowania kodu zaznacz opcję śledzenia wielu domen.
Musisz użyć jednego identyfikatora UA (jedno konto).
Jeśli będziesz chciał wydzielić w raportach ruch na  poszczególnych stronach - należy użyć do tego filtrów w raportach (po nazwie hosta) lub filtry w profilach.
Jeśli zastosujesz filtry w profilach, pozostaw jeden profil bez filtrów aby mieć oryginalne dane, gdyż filtry działają nieodwracalnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Zmierzenie ruchu AdWords pomiędzy domenami z wykorzystaniem e-commerce

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Lech Krupa odpowiedział:

Rozwiązanie, które opisujesz to dobry kierunek. 
Podczas generowania kodu zaznacz opcję śledzenia wielu domen.
Musisz użyć jednego identyfikatora UA (jedno konto).
Jeśli będziesz chciał wydzielić w raportach ruch na  poszczególnych stronach - należy użyć do tego filtrów w raportach (po nazwie hosta) lub filtry w profilach.
Jeśli zastosujesz filtry w profilach, pozostaw jeden profil bez filtrów aby mieć oryginalne dane, gdyż filtry działają nieodwracalnie.