Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyszukiwanie w witrynie

Nowicjusz ✭

Mam problem z konfiguracja wyszukiwania w witrynie - w urlu nie mam parametru typu "?search=" w którym znaki ? i = informują, że to parametr odp za wyszukiwanie. Adres url na mojej witrynie wygląda tak:  domena.pl/s,keywords.html

Dodam, że zmiana adresu url nie wchodzi w grę. Domyślam sie, że w grę wchodzi konfiguracja paneli zaawansowanych. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Patryk L
luty

Dot.: Wyszukiwanie w witrynie

Wschodząca Gwiazda

Cześć Patryk!

Możesz dodać do widoku danych Niestandardowy filtr Zaawansowany, który wyszuka w adresie ciąg znaków pasujący do wzorca wyszukiwania i wyodrębnioną frazę podstawi jako wyszukiwaną frazę. Poniżej gotowe rozwiązanie, które powinno zadziałać w Twoim przypadku:

filtr-zaawansowany-wyszukiwana-fraza2.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Patryk L
luty

Dot.: Wyszukiwanie w witrynie

Wschodząca Gwiazda

Cześć Patryk!

Możesz dodać do widoku danych Niestandardowy filtr Zaawansowany, który wyszuka w adresie ciąg znaków pasujący do wzorca wyszukiwania i wyodrębnioną frazę podstawi jako wyszukiwaną frazę. Poniżej gotowe rozwiązanie, które powinno zadziałać w Twoim przypadku:

filtr-zaawansowany-wyszukiwana-fraza2.png

Tomasz Ciepłucha

Wyszukiwanie w witrynie

Nowicjusz ✭

Tomasz dzieki za informację. Niestandardowy filltr skonfigurowany Emotikon: Szczęśliwy Pozostaje czekac ~24 h na dane. 

Wyszukiwanie w witrynie

Nowicjusz ✭

Tomek, dziękuję - przedstawione rozwiązanie pomogło. 

Wyszukiwanie w witrynie

Wschodząca Gwiazda

Nie mogło być inaczej - przetestowałem, zanim napisałem Emotikon: Szczęśliwy

Wprawdzie w przypadku nadpisywania wyszukiwanych słów raport jest dostępny dopiero po pewnym czasie, ale w celu przetestowania samego filtra zawsze można zrobić to na widoku testowym, nadpisać np. tytuł strony i sprawdzić w raporcie na żywo, czy filtr działa prawidłowo.

Tomasz Ciepłucha

Wyszukiwanie w witrynie

Nowicjusz ✭

Jeszcze jedno pytanko. W wyszukiwarce mam linki zewnętrzne, czyli prowadzące do stron nie zawierających mojego kodu GA. Rozumiem, że jeśli użytkownik kliknie w taki link w moich statystykach wyszukiwania dla wyszukiwanego hasła "% wyjść z wyszukiwania" będzie wynosił 100 %.