Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyłączenie mojego IP (domowego) TP z Analitycsa

Student ✭ ✭ ✭

Ostatnio tworzę serwis, gdzie chciałbym założyć sobie Analitycsa. Z racji, że będę sam z niego często korzystał to chciałem się zapytać jak mam wykluczyć swój adres IP jeśli moim dostawcą jest TP (neostrada). Z tego co pamiętam i wiele osób mi mówiło tacy dostawcy stosują zmienne IP więc jak wykluczę obecny adres (który jest tymczasowym) to nie oznacza to, że nie będę doliczany do swoich statystyk w GA w przyszłości  z oczywistych powodów (zmiana adresu IP po pewnym czasie). 

Jak sobie z tym poradzić Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Dot.: Wyłączenie mojego IP (domowego) TP z Analitycsa

Wschodząca Gwiazda

Witaj,
ponieważ faktycznie neostrada posiada zmienne adresy IP nie jest już takie proste wykluczenie siebie ze statystyk, jednak jest to jak najbardziej możliwe.

Pewnie istnieją jakieś gotowe wtyczki do różnych przeglądarek, które blokują wysyłanie danych do Analyticsa.

Można też umieścić na swoim serwerze w domenie strony prosty kod javascript w pliku html, który ustawi specjalne ciasteczko.

Na podstawie tego ciasteczka można następnie ustawić niestandardową zmienną, po której będzie filtrował ruch w GA, lub - nieco prostsze rozwiązanie - jeśli ciasteczko jest ustawione w kod GA w ogóle się nie wykonuje na stronie.

Kod javascript do umieszczenia w pliku html na serwerze może być następujący:

<script>
var d = new Date();
d.setFullYear(d.getFullYear() + 10);
document.cookie = "ga_off=1; expires=" + d.toGMTString()+";domain=.example.com;path=/";
</script>

Ustawia on wartość cooki ga_off=1 na 10 lat.

Oczywiście musisz zmienić w powyższym kodzie adres example.com na swoją domenę.

No i musisz pamiętać, by nie czyścić w przeglądarce plików cookies.

Następnie modyfikujesz kod śledzący GA dodając warunek:

if(document.cookie.indexOf("ga_off") == -1){

//ciasteczko ga_off nie jest ustawione

...tutaj kod GA...

}

Sposób działa na każdej przeglądarce, na której zostanie wywołany ten plik ustawiający cookie. 

Czyli jeśli ustawisz to ciasteczko na przeglądarce Chrome, ale wejdziesz na stronę z FF to wóczas statystyki będą się zbierać.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Wschodząca Gwiazda

Witaj,
ponieważ faktycznie neostrada posiada zmienne adresy IP nie jest już takie proste wykluczenie siebie ze statystyk, jednak jest to jak najbardziej możliwe.

Pewnie istnieją jakieś gotowe wtyczki do różnych przeglądarek, które blokują wysyłanie danych do Analyticsa.

Można też umieścić na swoim serwerze w domenie strony prosty kod javascript w pliku html, który ustawi specjalne ciasteczko.

Na podstawie tego ciasteczka można następnie ustawić niestandardową zmienną, po której będzie filtrował ruch w GA, lub - nieco prostsze rozwiązanie - jeśli ciasteczko jest ustawione w kod GA w ogóle się nie wykonuje na stronie.

Kod javascript do umieszczenia w pliku html na serwerze może być następujący:

<script>
var d = new Date();
d.setFullYear(d.getFullYear() + 10);
document.cookie = "ga_off=1; expires=" + d.toGMTString()+";domain=.example.com;path=/";
</script>

Ustawia on wartość cooki ga_off=1 na 10 lat.

Oczywiście musisz zmienić w powyższym kodzie adres example.com na swoją domenę.

No i musisz pamiętać, by nie czyścić w przeglądarce plików cookies.

Następnie modyfikujesz kod śledzący GA dodając warunek:

if(document.cookie.indexOf("ga_off") == -1){

//ciasteczko ga_off nie jest ustawione

...tutaj kod GA...

}

Sposób działa na każdej przeglądarce, na której zostanie wywołany ten plik ustawiający cookie. 

Czyli jeśli ustawisz to ciasteczko na przeglądarce Chrome, ale wejdziesz na stronę z FF to wóczas statystyki będą się zbierać.

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Opcja w GUA moze byc utworzenie niestandradowy wymiar z fingerprintami i wykluczenie w filtrze ruchu z wlasnej przegladarki. Bedzie dzialalo poza domem rowniez. Zadne IP nie bedzie Tobie straszne Emotikon: Mrugający