Obecnie 323 forumowiczów jest online
Obecnie 323 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie wielu adresów IP

Student ✭

Witam

mam wiele różnych IP, które chciałabym wykluczyć. W jaki sposób można to zrobić? Bo niestety znalazłam tylko jak to zrobić dla jednego IP. 

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MoniQ
września 2015

Dot.: Wykluczenie wielu adresów IP

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Administracja -> Widok -> Filtry -> Utworz filtr -> Wybierz typ filtru niestandardowy -> zaznacz warunek Wyklucz -> Z pola filtru wybierz "Adres IP" i w polu ponizej wpisz swoje adresy IP z wykorzystaniem wyrazenia regularnego:
192\.168\.1\.2|192\.168\.1\.3

W adresie IP przed kropkami wstawiaj slash "\", a osobne adresy IP oddziel pipem "|", czyli pionowa kreska, ktora mowi "lub". Gotowe Emotikon: Szczęśliwy

Zrzut ekranu 2015-03-17 o 16.10.26.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MoniQ
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Administracja -> Widok -> Filtry -> Utworz filtr -> Wybierz typ filtru niestandardowy -> zaznacz warunek Wyklucz -> Z pola filtru wybierz "Adres IP" i w polu ponizej wpisz swoje adresy IP z wykorzystaniem wyrazenia regularnego:
192\.168\.1\.2|192\.168\.1\.3

W adresie IP przed kropkami wstawiaj slash "\", a osobne adresy IP oddziel pipem "|", czyli pionowa kreska, ktora mowi "lub". Gotowe Emotikon: Szczęśliwy

Zrzut ekranu 2015-03-17 o 16.10.26.png

Student ✭
Jak zwykle niezawodnyEmotikon: Szczęśliwy Dzięki!

Student ✭
A jednak mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli zakresy adresów mam zdefiniowane w postaci: ^12\.23\.345\.(1(2[6-8]|2[7-9]))$ -> tutaj już występuje "|" (do wykluczenia mam różne zakresy w tej postaci). Czy to też "zadziała"?

Profesjonalista ✭
Zadziała tylko akurat to wyrażenie regularne jest tak napisane że równie dobrze można:
^12\.23\.345\.12[6-9]$
i wyjdzie na to samo

Najlepszy Współtwórca
Dokladnie!