AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 76 forumowiczów jest online
Obecnie 76 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie stron z płatnościami online w sklepie internetowym

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

 

mam mały problem - w Analytics'ie dużo transakcji trafia do Refferal jako odesłania ze stron płatności online, banków itd. Chciałabym wykluczyć odesłania z tych stron, tak żeby nie nabijały się nowe sesje i żeby widzieć prawdziwe źródło takiej transakcji. Jednakże, okazuje się, że korzystając z "wykluczenia witryn odsyłających" ustawienia zapisują się dla całego konta Analytics. Wolałabym to zrobić dla konkretnego widoku danych, żeby jakby coś poszło nie tak nie "napaskudzić" na widoku głównym.

 

Czy stosowanie filtrowania z wykluczeniem ruchu z tych domen to dobre rozwiązanie? Czy lepiej zrobić to inaczej?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wykluczenie stron z płatnościami online w sklepie internetowym

MCS
Student ✭ ✭ ✭

Odesłania ustawiasz na poziomie Usługi.

Nawet jak je ustawisz poprawnie to do 6m możesz nadal widzieć odesłania np. z przelewy24 a czasami nawet i dłużej. Sam Google na to nie ma dobrej odpowiedzi. Ewentualnie można skrócić czas sesji do 1m , ale nie zalecam jeżeli to nie jest konieczne.

 

Tak stosuj, jak najbardziej jest to prawidłowe działanie.

Wykluczenie stron z płatnościami online w sklepie internetowym

Najlepszy Współtwórca

Dokładnie tak to się robi i nic nie "napaskudzisz". Dodaj strony banków z płatności online do wykluczeń stron odsyłających - pamiętaj, że takie refferale mogą Ci się jeszcze przez chwilę pojawiać w raportach.

Dominik Myślak