Obecnie 355 forumowiczów jest online
Obecnie 355 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie simple-share-buttons.com

Nowicjusz ✭

Witam.

Wczoraj znalazłem na swojej stronie GA kilkanaście wejść z różnych krajów z adresu simple-share-buttons.com.

Dodałem je do filtra w panelu administracyjnym Google i do pliku .htaccess. Ktoś miał podobne doświadczenia ?

Tomek

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Wykluczenie simple-share-buttons.com

Wschodząca Gwiazda
Nazwa Filtra: wyklucz Boty

Niestandardowy: Wyklucz

Pole filtru: Źródło kampanii

Wzorzec: simple\-share\-buttons|buttons\-for\-website

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Nowicjusz ✭
Cześć.
Wiem, że podobne tematy były już poruszane bo sam z nich korzystałem. Jednak interesuje mnie dokładnie ten adres, o którym piszę, bo na forum nie ma ani słowa na temat dokładnie tego adresu. Stąd moje pytanie.

Wschodząca Gwiazda
Przejrzałem kilka raportów i nie znalazłem tego konkretnego adresu wśród witryn odsyłających, ale były buttons-for-website.com oraz sharebutton.net (czy coś takiego).

Jeśli na stronie odsyłającej nie ma linków do Twojej witryny, lokalizacja wskazuje dziwne miejsca na mapie świata i masz na 100% pewność, że to SPAM to po prostu to filtrujesz i nie ma co się nad tym specjalnie zastanawiać i rozwodzić.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dokładnie tak zrobiłem, ale mimo wszystko czuję się wyróżniony przez simple-share-buttons.com :-)

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca
simple-share-buttons.com to nic innego jak sharebutton.org czyli buttons-for-website.com

Lista referrali do wykluczenia ponizej:
54.186.60.77
76brighton.co.uk
7makemoneyonline.com
adcash.com
adviceforum.info
blackhatworth.com
buttons-for-website.com
cenokos.ru
cenoval.ru
cityadspix.com
darodar.com
descargar-musica-gratis.net
econom.co
econom.co
edakgfvwql.ru
europages.com.ru
gobongo.info
hulfingtonpost.com
iloveitaly.ro
ilovevitaly.co
ilovevitaly.com
ilovevitaly.ru
iskalko.ru
kambasoft.com
lomb.co
lumb.co
luxup.ru
myftpupload.com
o-o-8-o-o.ru
paparazzistudios.com.au
powitania.pl
priceg.com
prodvigator.ua
ranksonic.info
resellerclub.com
savetubevideo.com
screentoolkit.com
see-your-website-here.com
semalt.com
semalt.semalt.com
seoexperimenty.ru
sharebutton.net
slftsdybbg.ru
socialseet.ru
srecorder.com
superiends.org
tasteidea.com
torontoplumbinggroup.com
vodkoved.ru
websocial.me
ykecwqlixx.ru

Wschodząca Gwiazda
Maciek wrzucił całkiem fajną, ale sporą listę do wykluczeń. Kwestia teraz jak ogarnąć te wykluczenia.

Z jednej strony na poziomie serwera o czym pisał tutaj: https://plus.google.com/+MaciejLewinski/posts/PC181Kt8Gzt

A dla tych co chcą walczyć z odesłaniem na poziomie Analytics polecam fajny artykuł: http://www.analyticsedge.com/2014/12/removing-referral-spam-google-analytics/

Tworząc szablon oparty o: darodar|semalt|cenokos itd można jednym filtrem wykluczyć kilkadziesiąt botów.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Hej,

czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy wykluczaniem ruchu z witryn odsyłających na poziomie usługi a wykluczeniem tego ruchu za pośrednictwem filtrów w widoku? Skoro to i tak śmieciowy ruch to dlaczego nie wykorzystać filtrowania na poziomie usługi?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Wykluczenie ruchu z odesłań na poziomie usługi zamieni Tobie odesłanie na ruch bezpośredni. Te opcje stosuje sie np w eCommerce, zeby wykluczyć na scieżce zakupowej operatora płatności, zeby do niego nie były przypisywane konwersje. Direct nie nadpisuje pozostałych źródeł ruchu.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Faktycznie, wykluczenie na poziomie usługi nie jest odfiltrowaniem witryny ze źródeł ruchu tylko jej wykluczeniem (zamianą na direct) w raportach.

Wykluczenia na poziomie usługi stosuje właśnie w przypadku witryny eCommersowych stąd zrodziło się pytanie.

Dzięki za pomoc!

Nowicjusz ✭
Witam,

A czy ja mogę prosić o podanie co dokładnie mam wpisać w polu "Wzorzec filtra", aby pozbyć się strony simple-share-buttons.com oraz buttons-for-website.com. Przepraszam, ale jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i zupełnie nie wiem jak się tego badziewia pozbyć. Będę bardzo wdzięczna za przystępną odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Zerknij na ten wpis Maćka, ale i na początku tematu masz odniesienia do podobnych tematów.

https://plus.google.com/+MaciejLewinski/posts/PC181Kt8Gzt

ale jeśli chcesz wykluczyć tylko te dwa to

simple-share-buttons\.com|buttons-for-website\.com

ale to na pewno nie wszystkie, które odwiedzają Twoją stronę
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Nazwa Filtra: wyklucz Boty

Niestandardowy: Wyklucz

Pole filtru: Źródło kampanii

Wzorzec: simple\-share\-buttons|buttons\-for\-website

Nowicjusz ✭
Paulina, serdecznie dziękuję za jakże pomocny wpis. Zastosowałam z powodzeniem. Na pewno mam wejście z innych stron, ale te dwa były nagminne, pozostałe to znikome, pojedyncze przypadki. I owszem, zapoznałam się z wątkiem i podpowiedziami, ale niestety nic z tego nie rozumiem i nie wiem jak stososwać i dopiero odpowiedź Pauliny mi pomogła. Jeszcze raz dziękuję!

Nowicjusz ✭
bardzo pomocny wpis, zastosowałam z powodzeniem.