Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie ruchu ze swojego IP nie działa

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć

Mam problem z działaniem filtra wykluczającego moje IP robię wszystko jak w instrukcji filtr się zapisuje poprawnie ale nie działa. W widoku na żywo widać moje wyświetlenia (i tak jestem pewna, że to moje), próbowałam z filtrem predefiniowanym i niestandardowym i z dwoma na raz też...odczekałam jeden dzień też nic się nie zadziało.

Czy możliwe jest, że to błąd Googla? Jestem totalnie początkująca więc byłabym wdzięczna za pomoc w przystępnym języku Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć.

Możesz podesłać screen z ustawieniem filtra?

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: Wykluczenie ruchu ze swojego IP nie działa

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

screen.pngObecnie został tylko filtr predefiniowany, niestandardowy wykasowałam (część IP wymazana)

Profesjonalista ✭

Wygląda na to, że wrzuciłaś adres routera, który np. rozsyła ci sygnał wewnątrz firmy, a nie twoje zewnętrzne IP.

Wejdź tutaj:

http://www.jakiemamip.pl/

I przepisz IP, które wskazała powyższa strona do Google Analytics.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zrobiłam tak jak poradziłeś ale niestety nie działa, ani dla predefiniowanego ani niestandardowego.

Profesjonalista ✭

Wrzuc jak mozesz zrzut ekranu z konfiguracji.

Lub: zweryfikuj czy zrobilas zgodnie z obrazkiem ponizej.

+ daj jeszcze znac w jakis sposob weryfikujesz czy nowe ustawienia dzialaja?

Capture.PNG

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

moje ip.pngKiedy wchodzę na stronę obserwuje ruch na żywo. Jak otwieram stronę to widzę siebie i dokładnie te podstrony które otwieram, jak zamykam to od razu pokazuje 0 aktualnie przebywających na stronie także to na pewno ja

Profesjonalista ✭

Ok.

Może używasz starej wersji kodu Analytics?

Znalazłem podobny temat na angielskim forum:

"I had the same problem. I had a lot of contact with the technical team at Google and we have found a solution.

Do you have the new Universal Analyitcs source code? In the new Universal Analytics source code there is a parameter called: 'anonymizeIp'. If the value is 'false', you need to change your IP filters a bit.

For example: Our IP is: 92.111.192.178
Normaly I put that exact IP in the filter. But with de ANONYMIZEIP on false I had to change that. You have to replace the last digets behind the last dot with a zero ( 0 ).
My excluded IP eventually became: 92.111.192.0.

Now it is working! I hope it helps for you and anyone else having this problem."

https://www.en.advertisercommunity.com/t5/Google-Analytics-Filters/Exclude-IP-Address-Filter-not-wor...

Daj znac czy ruszyło.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Liczbę po ostatniej kropce zamieniłam na zero i nie zmieniałam innych ustawień. Niestety bez zmian. Próbowałam tez z innej przeglądarki i nic.

Magister ✭ ✭ ✭

@Joanna P spróbuj tak może ustawić filtr:

Screenshot_3.png

Zmień "178" i "43" na swoje pierwsze dwie liczby z IP, resztę zostaw tak jak jest. Zobacz czy to zadziała. 

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

ip1.pngBez zmian

Profesjonalista ✭

To próbujemy dalej.

Zainstaluj sobie wtyczkę Google Tag Assistant:

https://support.google.com/analytics/answer/6280771?hl=pl

I wykonaj kroki 1,2,3 i 4 z powyższego linku + wyślij nam zrzut ekran z wyników nagrania na twojej stronie.

Może masz jakiś błąd implementacji tagu Google Analytics.

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Nie zawsze to co widać w sekcji Na żywo jest tym co finalnie będzie uwzględnione. Zdarza się po zmianie filtra lub dodaniu nowego celu Widok na żywo nie wyświetla od razu prawidłowych danych. Miałem sytuacje kiedy zdarzenie było widoczne, a konwersja zdefiniowana na jego podstawie w widoku Na żywo nie. Jeśli po tym co podał Krzysztof również (IP zewnętrzne) nadal widać ten ruch w raporcie proponuję utworzyć dodatkowe widoki:

Wszystkie dane witryny - na tym odradzam zabawę filtrami, zostaw go bez żadnych filtrów

Widok testowy - tu uwzględnij tylko swoje IP

Widok prawidłowy - tu wyklucz swoje IP

I zobacz jakie dane będą tam widoczne po 30 minutach. Najlepiej wejdź na stronę z określonego i unikalnego utma. Dzięki temu zidentyfikujesz siebie potem w raportach.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Krzysztof, zrobiłam to tak stron jest więcej, tylko powiedz czy o to chodziło i czy w takiej formie mam to wysłać?

records.png

Piotr, zrobiłam takie ustawienia jak podałeś ale nie mam pojęcia co to jest to UTM i jak to ustawić Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Joanna,

Wejdź na swoją stronę dodając po adresie utmy, np. http://www.example.com?utm_campaign=test1&utm_medium=test1

Dzięki temu będziesz mogła w raporcie finalnym (nie na żywo) wyświetlić dodatkowy wymiar np. Kampania i zobaczyć czy ruch z twojego IP na pewno jest uwzględniany/wykluczany w tych widokach, testowym i zwykłym.

Żeby dane były tam widoczne pamiętaj by odczekać około 15 minut.