Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie ruchu wewnętrznego i botów

Nowicjusz ✭

Witam, tak jak w temacie interesuje mnie czy możliwe jest wykluczenie ruchu wewnętrznego i botów z uzyskanych danych za pomocą segmentów. Wiem, że istnieje taka możliwość korzystając z filtrów ale interesuje mnie czy jest to osiągalne przy użyciu segmentów. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz O
marzec

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej ale z pewnym ograniczeniem w kwestii ruchu wewnętrznego.

Ruch wewnętrzny

Zależy to od tego w jaki sposób identyfikujesz ruch wewnętrzny (własny?).

1. IP - nie da się z uwagi na to adres IP nie jest przechowywany w widokach danych zgodnie z Polityką Prywatności Google Analytics.

2. Znakowanie użytkowników - możliwe jest wprowadzenie do segmentu indeksu i wartości przypisanej użytkownikom Wymiaru Niestandardowego, którym oznaczysz ruch wewnętrzny (raczej użytkowników niż sesje).(Wymiar musi istnieć w GA)

reguła: wyklucz użytkowników

twoja nazwa wymiaru  pasuje ściśle do: "wartość "którą oznaczasz ruch wewnętrzny.

Boty

Reg. segmentu: Wyklucz sesje warunek: dostawca usług dopasowanie do wyrażenia reg: dostawca1|dostawca2|...|...

(Po ostatniej wartości nie dajesz pionowej kreski).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz O
marzec

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej ale z pewnym ograniczeniem w kwestii ruchu wewnętrznego.

Ruch wewnętrzny

Zależy to od tego w jaki sposób identyfikujesz ruch wewnętrzny (własny?).

1. IP - nie da się z uwagi na to adres IP nie jest przechowywany w widokach danych zgodnie z Polityką Prywatności Google Analytics.

2. Znakowanie użytkowników - możliwe jest wprowadzenie do segmentu indeksu i wartości przypisanej użytkownikom Wymiaru Niestandardowego, którym oznaczysz ruch wewnętrzny (raczej użytkowników niż sesje).(Wymiar musi istnieć w GA)

reguła: wyklucz użytkowników

twoja nazwa wymiaru  pasuje ściśle do: "wartość "którą oznaczasz ruch wewnętrzny.

Boty

Reg. segmentu: Wyklucz sesje warunek: dostawca usług dopasowanie do wyrażenia reg: dostawca1|dostawca2|...|...

(Po ostatniej wartości nie dajesz pionowej kreski).

Nowicjusz ✭

Dziękuję bardzo za odpowiedz, tak miałem na myśli ruch własny. Na egzaminie Analytics spotkałem się z takim pytaniem i nie byłem pewien co do poprawnej odpowiedzi. Myślałem o użyciu segmentów zaawansowanych z odpowiednimi kryteriami ale nie jestem przekonany czy uzyskałbym w pełni satysfakcjonujący efekt.

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, to u mnie pojawił się następujący problem. 

Po dokonaniu transakcji, strona która ją potwierdza została mi wyklikana 18 razy. Problem w tym, że każde wyświetlenie strony nabija mi realizację celu i zlicza jako realizację zamówienie. Co w efekcie fałszuje dane. 

Mam link do strony docelowej, znam ID użytkownika ale nie wiem jak wrzucić na niego filtr aby więcej nie pojawiały się realizacje celu. 

Wiecie jak mogę sobie z tym poradzić?