Obecnie 264 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie domeny

Nowicjusz ✭

Hej,

Mam problem z wykluczeniem domeny. Strona klienta wygląda tak, że wchodzimy najpierw na stronę "www.xxxx.pl" po wyborze produktu użytkownik przechodzi na "sklep.xxxx.com.pl" gdzie generowana jest konwersja. W analyticsie wygląda to tak, że prawie cały ruch generowany na "sklep.xxxx.com.pl" jest z referal ("www.xxxx.pl").

By wykluczyć domenę www.xxxx.pl, w analyticsie użyłem opcji "odsyłaca listę wykluczeń" gdzie wpisałem adres strony. Jednak w dalszym ciągu kiedy analizuje raport głównym źródłem odwiedzin na "sklep.xxxx.com.pl" jest refereal "www.xxxx.pl".

Słyszałem, że Google Tag Managerze można coś z tym zrobić, ale nie wiem jak. Gorąca prośba pomoc.

Pozdrawiam,

Maciek

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Wykluczenie domeny

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Ustaw na Widoku danych filtr wykluczajacy Hostname www\.xxxxx\.pl a najlepiej poukladaj ruch na subdomenach stosujac Widoki i filtry.

Nowicjusz ✭
Dzięki za odpowiedź. Myślałem nad filtrami, ale stosując filtr ruch z xxxx.pl nie będzie w ogóle uwzględniany. Dajmy na to, że mamy sytuacje kiedy użytkownik wszedł na xxxx.pl z adwordsów i przeszedł na sklep.xxxx.com.pl, chciałbym widzieć ten ruch, ale oznaczony jako paid search, a nie refferal.

Najlepszy Współtwórca
Dlatego musisz stworzyc kilka widokow danych stosujac rozne filtry

Nowicjusz ✭
Może się mylę, ale tworząc nowe widoki i filtry nie sprawie, że ruch na sklep.xxxx.com.pl z domeny xxxx.pl nie będzie oznaczony jako referal. Obawiam się, że tworząc filtry ten ruch będzie po prostu pomijany.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca