Obecnie 218 forumowiczów jest online
Obecnie 218 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wszystkie transakcje kierowane na referral->nazwadomeny.pl

Nowicjusz ✭

Witam,

Od kilku dni zacząłem używać  GA, jednak na starcie natrafiłem na problem. Mianowicie, tak jak w temacie, wszystkie transakcję oraz całe przychody przypisywane są do kanału referral -> nazwamojejdomeny.pl.

Problem pewnie tkwi w tym, że w ustawieniach GA oraz AdWords domyślny URL mam: www.nazwamojej domeny.pl.

Jednak jak wspomniałem na wstępie w temacie jestem jeszcze zielony, a że na forum nie znalazłem podobnego tematu to wolałem to wolałem na własną rękę nic nie zmieniać.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wszystkie transakcje kierowane na referral->nazwadomeny.pl

Najlepszy Współtwórca

Zerknij w Ustawienia w Google Analytics na poziomie Usługi.

Zerknij czy masz w tym miejscu dodaną Swoją domenę

Screen Shot 03-23-18 at 12.10 PM.PNG

Kolejnym elementem jaki możesz sprawdzić to czy serwer nie przekierowuje podstron z dodanym gclid - jeśli używasz reklam AdWords. W reklamach AdWords powinieneś mieć włączone automatyczne tagowanie i wtedy po kliknięciu w reklamę AdWords wygląda np. tak www.twojadomena.pl/jakaś-podstrona/gclid=5453453464565. Wejdź sobie na jakąś podstronę i dorzuć na koniec /gclid=5453453464565 i sprawdź czy parametr zostaje, czy strona się przekierowuje np. na główną.

Następne to czy w obrębie Twojej domeny masz jakieś linki z tzw. UTM`ami, czyli własnym tagowaniem?

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

Cześć Adam Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli wykluczenie własnej domeny miało miejsce niedawno to prawdopodobnie są to po prostu użytkownicy, którzy byli na stronie przed jej wykluczeniem, przez co cały czas mają przypisywaną Twoją domenę jako ostatnie źródło ruchu (teraz ruch z Twojej domeny jest ruchem bezpośrednim - Direct - i jest "pomijany"). Zatem z czasem transakcje powinny być przypisywane Twojej domenie coraz rzadziej, ale teoretycznie może to trwać nawet 6 miesięcy.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

W liście stron wykluczających mam wpisaną swoją stronę.

W AdWords mam włączoną funkcję automatycznego tagowania.

Odnośnie gclid to mam włączoną taką opcję: "Włącz zastępowanie automatycznego tagowania (wartości GCLID) tagowaniem ręcznym (wartości UTM), które umożliwia integrację AdWords i DoubleClick Search"

Ręcznie nic nie tagowałem, miałem włączoną funkcję tagowania automatycznego.

Wykluczenie domeny nie miało miejsca niedawno, gdyż mowa tu o koncie firmowym, które zostało utworzone już dość dawno temu jednak było nie używane. Wykluczenie mojej domeny musiało zostać wykonane przynajamniej pół roku temu przez kogoś z firmy.

Najlepszy Współtwórca

A po co masz to włączone? Włącz zastępowanie automatycznego tagowania (wartości GCLID) tagowaniem ręcznym (wartości UTM), które umożliwia integrację AdWords i DoubleClick Search

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Wcześniej jeszcze miałem problem z tym, że w raportach AdWords zamiast nazw kampanii wyświetlało się (not set).

W którymś z tematów na tym forum widniała informacja, żeby zaznaczyć tą opcję co powinno rozwiązać ten kłopot,

ale problem rozwiązało chyba jednak rozłącznie i połączenie kont AdWords i GA.

Odznaczyłem już tą opcję.

Najlepszy Współtwórca

Zapewne w innym wątku było by włączyć automatyczne tagowanie co się robi z poziomu konta Google AdWords. Ty zaznaczyłeś w Analyticsie, żeby zastępował tagowanie....   co nie jest tym samym.

Dominik Myślak