Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Współczynnik odrzuceń - modyfikacja

Student ✭

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że piszę w dobrej kategorii. Chciałabym skorzystać z modyfikacji GA, a dokładniej modyfikacji współczynnika odrzuceń za pomocą GTM. Próbowałam tego: http://marketingland.com/using-google-tag-manager-listener-get-real-bounce-rate-81400 niestety u mnie nawet w wersji angielskiej wygląda to trochę inaczej. y:

Tagi.jpgWidok Tagi

Reguły:

reguły.jpg

Czy 15 seconds timer a

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: GoodForYou D
kwietnia 2016

Dot.: Współczynnik odrzuceń - modyfikacja

Student ✭
Ślicznie dziękuję.

Panowie mam jeszcze pytanie - czy któryś z Was albo może znacie kogoś podjąłby się przekodowania naszego obecnego szablonu pod wordpressa? Kwestia hostingu wraca już któryś raz i chyba to jest ten moment, kiedy trzeba zająć się tematem. Obecny szablon bardzo nam się podoba i chcielibyśmy go zachować.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

po pierwsze masz nazwane 15 sekunda, a wustawione 10000 czyli 10s

w regule powinno być włącz dla wszystkich stron , a w tagu warunkiem uruchomienia jest reguła 15 second timer

edit - ten post który przytoczyłeś dotyczy starej wersji GTM-a, tak na szybko to znalazłem filmik https://www.youtube.com/watch?v=_p_5tcZdNLI  , ale moje wskazówki powinny wystarczyć. 

[ Edytowane ]
Student ✭

Hej,

po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedź! Tak, ma być 10 sekund, nie 15. Ustawione jest 10 sekund. Ok zmienię jeszcze nazwę na właściwą Emotikon: Szczęśliwy

Niestety nie widzę w regule opcji włączenia dla wszystkich stron. Taką opcję widzę w tagu...

Warunki uruchamiania
Wybierz co najmniej jedną regułę z następujących typów:
wszystkie strony

Ta reguła zablokuje tag:
10 seconds timer

W regułach mam tak:
reguła.jpg

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Przytoczony we wpisie przykład dopiera się na wcześniejszej wersji GTM.
W "minutniku" nie możesz odwoływać się do zdarzenia gtm.timer bo właśnie go tworzysz Emotikon: Szczęśliwy

Nadaj warunek dla minutnika np referrer nie zawiera twojej domeny.
Wtedy gtm.timer odpali się tylko na stronie wejściowej i zdarzenie zostanie wysłane 1 raz a nie na każdej podstronie (wsp. odrzuceń jest tylko na pierwszej podstronie więc nie ma sensu wysyłać wielu zdarzeń).

W tagu GA ze zdarzeniem jako warunek uruchamiania dodaj ten stworzony za pomocą minutnika.

Google_Tag_Manager 3.png

Google_Tag_Manager 2.png

Student ✭

Panowie dziękuję za instrukcje jak dla blondynki (co prawda jestem brunetką, ale tutaj totalna blondi Emotikon: Bardzo szczęśliwy). Zrobiłam wszystko jak w filmiku i...od momentu preview jest inaczej - nie mam w ogóle zakładki ,,tag'' jak w tym filmiku, więc nie mogę wejść w dalsze zakładki i nie mam też w google analytics ruchu z 10 Sec...pomocy Emotikon: Smutny

A ten ,,Tags'' jak ma ten Pan z filmiku ,,Universal Analytics''? To może tego mi brakuje? Kurcze, ja już nie wiem Emotikon: Smutny

Student ✭

Hej,

bardzo Ci dziękuję za screeny. Ustawiłam jak u Ciebie, ale mam jeszcze coś takiego:

Działanie niezwiązane z interakcją. Czy tutaj mam ustawić prawda czy fałsz? 

Panowie ja już wymiękam. Wydaje się, że mam ok, ale wolę się upewnić:

tag:

1.jpg

reguła:

reguła.jpg

Wschodząca Gwiazda
Musisz ustawić pole "Działanie niezwiązane z interakcją" na "Fałsz".
W przeciwnym wypadku wysłane zdarzenie nie będzie miało wpływu na współczynnik odrzuceń.
Reszta jest w porządku.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że to działanie przyniesie zamierzone efekty Emotikon: Szczęśliwy Jeszcze raz bardzo Panom dziękuję za cierpliwość Emotikon: Szczęśliwy)

Student ✭
A czy oprócz tego w htmlu też musi być jakiś dodatkowy kod? Czy wystarczy połączenie bloggera z GA ?

Najlepszy Współtwórca

To rozwiązanie wykorzystuje Google Tag Managera'a więc, należy umieścić kod kontenera w kodzie witryny.
Również GA można i warto zaimplementować na pomocą GTM.

Chyba że nie planujesz innych modyfikacji zdarzenie "bez odrzuceń" możesz wdrożyć modyfikując jedynie dotychczasowy kod a nie za pomocą GTM.

[ Edytowane ]
Student ✭

Nie planuję dodatkowych modyfikacji. Próbowałam wkleić kod na blogu, ale pokazuje błąd w htmlu (po wklejeniu w bloggera) -> Błąd podczas analizowania pliku XML, wiersz 2107, kolumna 43: The reference to entity "l" must end with the ';' delimiter.  Kod w oryginale wygląda tak:
<!-- Google Tag Manager -->
<noscript&gt;<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-P67NH5"
height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript&gt;
&lt;script&gt;(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start':
new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0],
j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src='//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f);
})(window,document,'script','dataLayer','GTM-P67NH5');&lt;/script&gt;
<!-- End Google Tag Manager -->

Ja w ogóle nie mam kodu GA w szablonie, bo mam tylko wpisany kod w ustawieniach bloggera. W szablonie nie ma nic dot. Google Analytics. Kod, który chciałam pobrać wyświetla się na czerwono (tzn. że jest jakiś błąd).

Kod wygląda tak:

<script>
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-XXXXXXXX-1', 'auto');
ga('send', 'pageview');

</script>

I również w bloggerze jest na czerwono...

kod.jpg
Jak zaimplementować GA za pomocą GTM?

Najlepszy Współtwórca

Moje niedoczytanie. Nie zwróciłem uwagi, że piszesz nie o tylko o blogu a o usłudze  Blogger.
Blogger ma własną integrację z GA ale o ile pamiętam nie ma ona możliwości modyfikacji kodu GA.

Mam wrażenie (ale może się mylę)  @Tomasz_C coś w tym temacie kiedyś pisał. Może znajdzie i zacytuje lub skieruje.

Student ✭
Tzn. że dopóki będę miała bloggera to nie będę mogła wprowadzić tej modyfikacji nawet przez GTM?

Wschodząca Gwiazda

Żeby wstawić kod kontenera GTM do szablonu bloggera musisz w kodzie kontenera zmienić znak & na &amp;

Czyli zamiast:

j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src=

musi być:

j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&amp;l='+l:'';j.async=true;j.src=

Poza tym blogger domyślnie używa składni kodu w wersji klasycznej, czyli biblioteki ga.js, a Ty skonfigurowałaś tag GA do zdarzenia korzystając z wersji Universal.

Dlatego lepiej jest wyłączyć GA w bloggerze (wystarczy usunąć w konfiguracji identyfikator usługi UA-.....) i wdrożyć Google Analytics też przez GTM, jak radził Lechu we wcześniejszym poście.

Wdrożenie jest bardzo proste. Wystarczy, że utworzysz tag Google Analytics (tak jak przy zdarzeniu, tylko tutaj zostawiasz w Śledź typ: Wyświetlenia strony - ta opcja będzie domyślnie wybrana). I jako warunki uruchamiania w kroku 4 wybierasz "Wszystkie strony".

Pamiętaj też, by wprowadzeniu zmian w GTM opublikować kontener.

Niemniej jednak zauważyłem, że po wstawieniu kodu kontenera do szablonu bloggera nie zawsze jest on widoczny w wersji mobilnej. Zależy to od konfiguracji bloggera. Więc po wstawieniu kodu kontenera kiedy będzie Ci już działaś wszystko na desktopie to upewnij się, że śledzenie działa też na komórkach.

Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: GoodForYou D
kwietnia 2016

Student ✭
Ślicznie dziękuję.

Panowie mam jeszcze pytanie - czy któryś z Was albo może znacie kogoś podjąłby się przekodowania naszego obecnego szablonu pod wordpressa? Kwestia hostingu wraca już któryś raz i chyba to jest ten moment, kiedy trzeba zająć się tematem. Obecny szablon bardzo nam się podoba i chcielibyśmy go zachować.