Obecnie 320 forumowiczów jest online
Obecnie 320 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Widok na podstawie filtra

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć!

• Stworzyłem w GA widok, dla konkretnego źródła ruchu, powiedzmy "abc". Nazwijmy go "Widok abc".
  • Ustawiłem go na zasadzie filtra: Niestandardowy -> Uwzględnij -> Źródło kampanii ->wzorzec filtra: "abc"
  • Mam też widok zbiorczy, z danymi niefiltrowanymi. Nazwijmy go "Widok All Data"
  • "Widok abc" działa niepoprawnie. W widoku All Data widzę np. 7000 sesji (od momentu stworzenia nowego widoku) ze źródła "abc", natomiast w "widoku abc" około 120! Oczywiście patrzę na ten sam przedział czasowy.

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i udało mu się go rozwiązać lub ma pomysł jak temu zaradzić ?

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,

Artur

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Sprawdz czy liczba Nowych Uzytkownikow Ci sie zgadza podziemy tymi dwoma widokami danych dla zrodla abc.  

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Niestety nie. W widoku All data mam około 3k userów (z czego 1,3k nowych) ze źródła 'abc', natomiast w widoku abc około 90 (z czego 10 to nowi użytkownicy).

Najlepszy Współtwórca

Zrob prosze screen na filtr dla zrodla abc.

dodaj tez filtr na medium dla tego zrodla.

Nowicjusz ✭ ✭

Tak wygląda filtr:

https://postimg.org/image/m4yjxnwt5/

Czyli sam filtr na źródło nie wystarczy ? Trzeba jeszcze na medium ? Dlaczego ?

Najlepszy Współtwórca

Dla doprecyzowania tak. Dodaj stuffix domeny do zrodla. 

Nowicjusz ✭ ✭

Dodaj stuffix domeny do zrodla.

Nie bardzo rozumiem ?

PS. Wydaje mi się, że te filtry na źródło/medium kampanii działają tak, że zliczają moją sesję, tylko wtedy, gdy mam utm'y w URLu.

Czyli jeśli np. wchodzę na www.mojawitryna.pl/?utm_source=abc&utm_medium=efg&utm_campaign=hij, a następnie (w tej samej sesji) przechodzę na podstronę www.mojawitryna.pl/kontakt - to już tutaj nie ma utmów i ta odsłona nie wpada do widoku filtrowanego po utmach (?)

W podglądzie na żywo np. robię sobie test (wchodze z utm_source=abc na stronę główną) to GA mnei widzi. Natomiast jak przechodzę na jakąś podstronę (utmy już znikają) to GA nie aktualizuje "aktywnej strony" w podglądzie na żywo. - To może być tego dowód.

Pytanie jak w takim razie stworzyć widok dedykowany dla konkretnego źródła ruchu...

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

@Artur K najpierw piszesz o sesjach a później o odsłonach. Może w widoku "All Data" patrzysz na odsłony a w widoku "ABC" na sesje. To się zdarza każdemu :-). Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭

@Adam Grabowski - nie zgadzają się ani odsłony ani sesje. Patrzyłem na te raporty nie sam, lecz jeszcze pare innych osób i wszyscy zachodzimy w głowę skąd te rozjazdy się biorą...

Najlepszy Współtwórca

Cos jest nie tak. UTM wazny jest na rozpoczeciu sesji, bo do sesji jest przypisywane zrodlo ruchu. Dalej UTM nie musi byc przekazywany w ramach tej samej sesji, bo ta sama sesja pamieta zrodlo zczytane z UTM. Wiec jak dobrze tagujesz, masz dobrze ustawiony filtr to diabel tkwi w ustawieniach GA lub strukturze serwisu. 

Podaj prosze adres URL strony. Tutaj scenariuszy moze byc kilka.

Nowicjusz ✭ ✭

Nie chcę tego robić na forum publicum. Możemy to zrobić drogą mailową ?

Najlepszy Współtwórca

Watek i problem jest na forum. Jak ktos w przyszlosci bedzie miec problem to powinien go rozwiazac tu. Trzymajmy sie tego.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

@Artur K dawaj, wszyscy czekamy na ciąg dalszy!

________
Booguś

Nowicjusz ✭

@Booguś złego usera podpiąłeś. Widać jest 2ch Arturów K Emotikon: Mrugający

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Racja - proszę o wybaczenie nietrafnego wezwania do działania Emotikon: Mrugający

________
Booguś