Obecnie 181 forumowiczów jest online
Obecnie 181 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunięcie zamówień testowych

Nowicjusz ✭

Cześć,

znacie sposób na usunięcie z Google Analytics transakcji z przypisaniem ich do źródła, które je wygenerowało? Bo aktualnie jak usuwam transakcje to wszystko przypisuje jako Direct.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Damian,

Dwa pytania:

1. Co dokładnie chcesz osiągnąć poprzez usunięcie transakcji?

2. W jaki sposób robisz to aktualnie?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

1. Chce mieć prawdziwe dane do KPI.
2.Aktualnie robię to przez Hit buildera, niestety innego sposobu jeszcze nie znalazłem

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Mógłbyś trochę bardziej doprecyzować?

Co jest nie tak z tymi transakcjami / danymi?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Powiedzmy, że mam w miesiącu 30 transakcji testowych/anulowanych przez kupujących z różnych źródeł (organic, paid, referale) na kwotę X. Podczas korygowanie transakcji przez Hit Buildera wszystko jest przypisywane pod źródło Direct. I strasznie mi to zaburza statystyki, bo 100% kwoty X jest korygowane w Direct, a chciałbym żeby ta kwota była rozłożona pod źródła ruchu czyli finalnie np: 20% organic, 50 paid, 30 odnośniki.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Ok, sorki chyba jeszcze śpię.

Przeczytałem tekstowych w nagłówku.

Niestety nie miałem okazji testować tej funkcji.

Rozmawiałem też z deweloperami u siebie w pracy, ale wszystkie test robiym na wersji dev.

Z tego co udało mi przeczytać to powinna się pojawić nowa negatywna transakcja po użyciu Hit Buildera.

https://www.optimizesmart.com/how-to-remove-modify-google-analytics-ecommerce-transaction-in-one-cli...

Dzięki temu suma za obie będzie 0.

Nie wiem czy też tak masz?

Nowicjusz ✭

Tak też korzystam z tego ale nie rozwiązało mi to problemu przypisania transakcji do źródła ruchu.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Z tego co tam jest napisane oraz tutaj:

https://support.google.com/analytics/answer/1037443?hl=pl

Transakcje się nie usuwają.

Po prostu dodajesz nowa z taką samą wartością tylko ujemną i wychodzi na 0.

Nowicjusz ✭

Dokładnie tak jak mówisz.

Ale generujesz wartość ujemną, która jest przypisana do Directa. 

W każdym razie dzięki za pomoc.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Zwryfikowałem to supportem.

Niestety nie ma możliwości nadpisania kanału dla ujemnej transakcji i będzie to Direct.

Wschodząca Gwiazda

Cześć!

Możesz albo wysyłając dane przez Hit Builder ustawić źródło/medium na takie samo, jakie było przy transakcji lub korzystając z raportu eksplorator użytkownika pobierasz identyfikator użytkownika i wstawiasz jako pole cid - wówczas ta zerująca transakcja zostanie przypisana do tego samego użytkownika, który ją robił (czyli będzie miała to samo źródło/medium).

Przy odrobinie chęci i umiejętności programistycznych można wyodrębniać cid i zapisywać go sobie w bazie przy danej transakcji, a potem w razie potrzeby anulować transakcję wysyłając hit do GA jednym klikiem nie martwiąc się o nic.

Tomasz Ciepłucha