AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 143 forumowiczów jest online
Obecnie 143 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Udostępnienie statystyk Na żywo z konkretnej podstrony

Nowicjusz ✭ ✭

Chciałbym zapytać się o następującą kwestię:

Mam stronę, na której jest trochę podstron. Jest na niej jedna podstrona z Aktualnościami - na tej podstronie pracują podlegli mi redaktorzy.

Chcę, żeby redaktorzy mieli dostęp do statystyk Na żywo z podstrony Aktualności, ale żeby nie mieli widoku pozostałych podstron. W widoku Na żywo są wszystkie strony. Jak wyodrębnić tutaj pożądane przeze mnie statystyki?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek J
września 2015

Dot.: Udostępnienie statystyk Na żywo z konkretnej podstrony

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Możesz stworzyć nowy widok danych i w tym widoku skonfigurować filtr, który będzie uwzględniał tylko ruch do określonej strony/podstron.

Jeżeli np. adres Twojej strony to example.com i chcesz uwzględnić w widoku tylko dane dotyczące strony example.com/aktualnosci/ oraz wszystkich podstron znajdujących się pod adresem example.com/aktualnosci/_jakis_adres_ wówczas po utworzeniu nowego widoku tworzysz na tym widoku nowy filtr niestandardowy typu Uwzględnij, pole filtra to Identyfikator URI żądania, a wzorzec filtra to ^/aktualnosci/

Tak przygotowany widok możesz następnie udostępnić w Administracja > Zarządzanie użytkownikami (oczywiście na poziomie widoku) konkretnym użytkownikom - wystarczy dostęp Zobacz i przeanalizuj.

Użytkownicy będą mieli dostęp do wszystkich raportów (nie tylko na żywo), ale poprzez ograniczenie widoku do zbierania danych tylko z konkretnych stron serwisu będą mieli ograniczone dane.

Zanim dasz dostęp upewnij się, że filtrowanie już działa prawidłowo. W nowych widokach danych niekiedy filtry (i widok na żywo w ogóle) działają dopiero po jakimś czasie.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
To oznacza, że nie masz uprawnień na tym koncie Analytics. Musisz mieć uprawnienia do edycji na poziomie konta https://support.google.com/analytics/answer/1034823?hl=pl

Skontaktuj się z osobą, która zakładała GA albo, która obecnie ma uprawnienia admina.
Paweł Rabinek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Możesz stworzyć nowy widok danych i w tym widoku skonfigurować filtr, który będzie uwzględniał tylko ruch do określonej strony/podstron.

Jeżeli np. adres Twojej strony to example.com i chcesz uwzględnić w widoku tylko dane dotyczące strony example.com/aktualnosci/ oraz wszystkich podstron znajdujących się pod adresem example.com/aktualnosci/_jakis_adres_ wówczas po utworzeniu nowego widoku tworzysz na tym widoku nowy filtr niestandardowy typu Uwzględnij, pole filtra to Identyfikator URI żądania, a wzorzec filtra to ^/aktualnosci/

Tak przygotowany widok możesz następnie udostępnić w Administracja > Zarządzanie użytkownikami (oczywiście na poziomie widoku) konkretnym użytkownikom - wystarczy dostęp Zobacz i przeanalizuj.

Użytkownicy będą mieli dostęp do wszystkich raportów (nie tylko na żywo), ale poprzez ograniczenie widoku do zbierania danych tylko z konkretnych stron serwisu będą mieli ograniczone dane.

Zanim dasz dostęp upewnij się, że filtrowanie już działa prawidłowo. W nowych widokach danych niekiedy filtry (i widok na żywo w ogóle) działają dopiero po jakimś czasie.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Gdzie mogę stworzyć nowy widok? Czy chodzi tu o stworzenie segmentu danych czy coś innego?

Wschodząca Gwiazda
Nowy widok tworzy się w Administracja i z poziomu WIDOK należy kliknąć na listę rozwijaną i tam będzie opcja Utwórz nowy widok.

Alternatywnie można z poziomu WIDOK w Administracja kliknąć Ustawienia widoku i tam na górze po prawej stronie będzie przycisk Skopiuj widok danych.

To spowoduje skopiowanie obecnego widoku ze wszystkimi ustawieniami.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

OK, czy mógłby mi Pan jeszcze odpowiedzieć, gdzie ustawia się ten filtr niestandardowy? Po kliknięciu w Filtry i próbie dodania nowego nie widzę nigdzie takiej opcji

I czy trzeba zmieniać w Ustawieniach widoku adres URL na example.com/aktualnosci czy sam filtr wystarczy?

Wschodząca Gwiazda

Poniżej screenshot na którym to zaznaczyłem.

Google Analytics - wybór typu filtru.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Mam tylko takie opcje

1.png

a następnie

2.png

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
To oznacza, że nie masz uprawnień na tym koncie Analytics. Musisz mieć uprawnienia do edycji na poziomie konta https://support.google.com/analytics/answer/1034823?hl=pl

Skontaktuj się z osobą, która zakładała GA albo, która obecnie ma uprawnienia admina.
Paweł Rabinek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Z tego co widzę, filtr nie łapie strony głównej Aktualności, a same podstrony, czyli np. example.com/aktualnosci/news1. Co zrobić, żeby łapało też example.com/aktualnosci?

Ustawiłem też w widoku domenę example.com/aktualnosci

Może to przez to?

Tylko, że jakbym ustawił na example.com z tym filtrem to w widoku Na żywo tak czy siak mam wszystkie strony, a nie chcę podglądu wszystkich

Student ✭ ✭ ✭
Zmień wzorzec filtru z

^/aktualnosci/

na

^/aktualnosci

(bez slash na koncu)
Paweł Rabinek

Nowicjusz ✭ ✭
W tym samym temacie jeszcze

Po ustaleniu filtrów, dane się zbierają i wszystko widać z tym, że mam np. artykuł (example.com/aktualnosci/news1.html), który w podglądzie widoku na żywo dla całej strony (example.com) ma 14 wejść, a w podglądzie dla podstrony z aktualnościami (example.com/aktualnosci) ma 24 wejścia. Jak to możliwe i skąd biorą się takie nieścisłości?

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli chodzi o raporty na żywo to nie są one idealne - szczególnie jeśli chodzi o prezentowanie danych dotyczących filtrowanych widoków.
W związku z tym wszelkie porównania najlepiej jest robić już na bazie standardowych raportów i to najlepiej na drugi dzień.
Nawet w pomocy dot. raportów na żywo możemy przeczytać:
"Jeśli dane w raportach Czas rzeczywisty wyglądają na nieprawidłowe, sprawdź, jakie filtry są stosowane w widoku. Przy debugowaniu implementacji kodu śledzenia upewnij się, że korzystasz z niefiltrowanego widoku. Odzwierciedlenie w raportach Czas rzeczywisty zmian wprowadzonych w widokach może potrwać nawet dwie godziny."
https://support.google.com/analytics/answer/1638635?hl=pl#Limits
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Czy jeśli chcę śledzić wersję mobilną strony pod adresem m.example.com i wszystkie podstrony to też korzystam z filtra niestandardowego czy z jakiegoś innego?

Wschodząca Gwiazda
Też korzystasz z filtra niestandardowego tylko wówczas wybierasz jako pole filtru "Nazwa hosta" i tam wpisujesz m\.example\.com
Tomasz Ciepłucha