Obecnie 344 forumowiczów jest online
Obecnie 344 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Udostępnienie komuś wycinka danych w Analyticsie

Student ✭ ✭

Witajcie.

Chciałabym skorzystać z reklamy z modelem rozliczania CPL (poprzez wypełnienie formularza) u wydawcy. Mam w związku z tym 2 pytania:

1) Jak otagować taki formularz żeby mierzyć ruch i konwersje (korzystać z "Narzędzia do tworzenia adresów URL"?) ?

2). W Analyticsie chciałabym udostępnić wydawcy właśnie tylko ten konkretny wycinek danych z  kampanii, tak żeby nie widział innych danych. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to jak to ustawić i udostępnić?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: Udostępnienie komuś wycinka danych w Analyticsie

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Kopiujesz to co masz do tej pory ustawione na widoku danych. Chyba, ze nie chcesz skopiowac to z rozwijanej listy z poziomu widoku tworzysz nowy widok danych.
Na nowo skopiowanym lub utworzonym widoku zakladasz dwa filtry i tylko do tego widoku dasz uprawnienia komus.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Tworzysz nowy widok danych z przynajmniej 2 filtrami na source i medium kampanii i po temacie Emotikon: Szczęśliwy
Jako source podaj URL strony, a jako mecium cpl. Tak samo musisz otagowac linki w narzedziu do budowania adresow URL.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Maćku a czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć "jak" - w sensie co wpisać dodając nowy filtr, żeby udostępnić tylko ten wycinek danych? - wiem gdzie on się znajduje, nie wiem tylko jaki filtr wybrać i co wpisać żeby był on odpowiedni właśnie do konkretnego udostępnienia danych.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Sorry za brak screenow ale jestem na wyjezdzie w Tajlandii i pisze z telefonu.

Krok 1: Administracja -> Widok -> Ustawienia widoku -> Skopiuj wodok danych
Krok 2: Nastepnie Widok -> Filtry -> Dodaj filtr -> Zaawansowany -> Uwzglednij (warunek) i z rozwijanej listy wybieraz zrodlo kampani. Powtorz krok 2 jeszcze raz i zmien Zrodlo na Medium.

Student ✭ ✭
Maćku ad 2. rozumiem że wybieram ten widok skopiowany (utworzony krokiem 1) ?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Kopiujesz to co masz do tej pory ustawione na widoku danych. Chyba, ze nie chcesz skopiowac to z rozwijanej listy z poziomu widoku tworzysz nowy widok danych.
Na nowo skopiowanym lub utworzonym widoku zakladasz dwa filtry i tylko do tego widoku dasz uprawnienia komus.

Student ✭ ✭
Maciej dziękuje bardzo za pomoc.