Obecnie 319 forumowiczów jest online
Obecnie 319 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprzedaż z 172.20.2.11

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

w styczniu i w lutym w module e-commerce mam sprzedaż ze źródła 172.20.2.11 / referral.

W styczniu było to 1,3% przychodu, w lutym już 12,64%.

W lutym z 125 sesji z tego ruchu mam 39 transakcji na 12,64% przychodu, współczynnik konwersji ponad 31% gdzie średnia to 0,6%. Nie mam bladego pojęcia co to jest. 

Pomożecie proszę to zlokalizować ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartłomiej J
września 2015

Dot.: Sprzedaż z 172.20.2.11

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

To cos zlego. Calkiem mozliwe, ze to falszywy adres IP. Powinienes wykluczyc takie wejscia korzystajac z filtra na poziomie widoku:

Administracja -> Widok -> Filtry -> Utworz nowy filtr -> Zaawansowany -> Wyklucz (warunek) -> Pole wzorca Adres IP -> uzywajac wyrazenia regularnego podaj ten adres 172\.20\.2\.11

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Tak. Rypnalem sie w nazewnictwie Zaawansowany vs. Niestandardowy. Tak to jest jak sie pisze z pamieci Emotikon: Mrugający
Ty wybrales latwiejsza sciezke bo predefiniowany. W predefiniowanym nie uzywaj wyrazen regularnych. Usun \

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

To cos zlego. Calkiem mozliwe, ze to falszywy adres IP. Powinienes wykluczyc takie wejscia korzystajac z filtra na poziomie widoku:

Administracja -> Widok -> Filtry -> Utworz nowy filtr -> Zaawansowany -> Wyklucz (warunek) -> Pole wzorca Adres IP -> uzywajac wyrazenia regularnego podaj ten adres 172\.20\.2\.11

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za pomoc!

U mnie wygląda to trochę inaczej niż w Twojej instrukcji.

Zrzut ekranu 2015-02-13 o 13.32.11.png

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Tak. Rypnalem sie w nazewnictwie Zaawansowany vs. Niestandardowy. Tak to jest jak sie pisze z pamieci Emotikon: Mrugający
Ty wybrales latwiejsza sciezke bo predefiniowany. W predefiniowanym nie uzywaj wyrazen regularnych. Usun \

Nowicjusz ✭ ✭
ok dzięki za pomoc!

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Adres 172.20.2.11 jest prywatny (nierutowalny) więc używa go ktoś z wnętrza sieci. Możliwe, że to testowe zamówienia dokonywane przez pracowników firmyEmotikon: Szczęśliwy