Obecnie 187 forumowiczów jest online
Obecnie 187 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Social Network nie zapisuje się

Nowicjusz ✭

Mam problem ze śledzeniem rodzaju Social Network. Na stronie mam 3 linki do share-owania: Facebook, LinkedIn i Xing. W momencie kliknięcia w link np. Facebook-a odpalam funkcję ga:

ga('send',
    hitType: 'social'
    socialNetwork: 'facebook'
    socialAction: 'share'
    socialTarget: $(e.currentTarget).attr('href')
    page: window.location.href
    dimension1: $parent.data('campaign')
    dimension2: $parent.data('empl')
)

W podglądzie request-a widzę, że parametry idą prawidłowe. Czyli:

sn: facebook

sa: share

W konsoli administracyjnej GA stworzyłam raport, w którym chcę zobaczyć jaki użytkownik kliknął share facebooka. Ustawiłam w tym celu dwa filtry:

Social Action - exact - share

Social Network - exact - facebook

O ile dla pierwszego filtra wyniki pokazują się prawidłowe, to dla drugiego GA nie pokazuje żadnych wyników. Przyczyną jest to, że GA twierdzi, że Social Network nie został ustawiony. Jak w takim razie przekazać do GA rodzaj Social Network ? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Social Network nie zapisuje się

Najlepszy Współtwórca
ga:socialInteractionNetwork powinno przypisac zrodlo sieci spolecznosciowej i to siedzi w API, natomiast w interfejsie chyba filtrujesz po innym wymiarze danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭

Na początek trzeba poprawić ten kod bo brakuje w nim nawiasów klamrowych i przecinków

ga('send', {
    hitType: 'social',
    socialNetwork: 'facebook',
    socialAction: 'share',
    socialTarget: $(e.currentTarget).attr('href'),
    page: window.location.href,
    dimension1: $parent.data('campaign'),
    dimension2: $parent.data('empl')
});

Nowicjusz ✭
Nie ma przecinków i nawiasów, bo to CoffeScript.

Profesjonalista ✭
A w takim raporcie, który ma tylko jeden filtr (share) jak dodasz sobie wymiar Sieć społecznościowa to jakie tam dane się pokazują?

Nowicjusz ✭
Ja dodam dimension 'Social Network' to dane się nie zmieniają, ale w raporcie mam napisane, że 'Social Network - not set'. Moim zdaniem, powinna się pokazywać wartość 'facebook'.

Co ciekawe, te same dane wyciągam przez API i tam istnieje klucz 'socialInteractionNetwork', który ma wartość 'facebook'. Podejrzewam zatem, że na UI wybieram zły rodzaj flitra.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
ga:socialInteractionNetwork powinno przypisac zrodlo sieci spolecznosciowej i to siedzi w API, natomiast w interfejsie chyba filtrujesz po innym wymiarze danych.