Obecnie 328 forumowiczów jest online
Obecnie 328 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie subdomen w osobnych widokach

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

chciałabym zapytać o filtrowanie subdomen. W artykułach pomocy użyto terminu "subdomeny" ale każą użyć filtrów podkatalogów. Mój sklep nie posiada podkatalogów. Ma jedną bazę danych dla wszystkich wersji językowych.

Chciałabym skonfigurować osobne widoki dla:

pl.mojastrona.com, en.mojastrona.com, cz.mojastrona.com itd.

W jaki sposób mogę to zrobić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marta Ni
maj

Dot.: Śledzenie subdomen w osobnych widokach

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Filtr dla subdomen i filtr do podkatalogów to dwie różne rzeczy i niestety filtr dla podkatalogów nie ma szans zadziałać.

Obawiam się, że w dokumentacji pomocy jest błąd.

Musisz użyć filtra po nazwie hosta, tak jak to sugeruje Adam, ale możesz skorzystać z filtrów predefiniowanych (i wówczas nie używasz wyrażeń regularnych, czyli przed kropką nie trzeba wstawiać znaku \).

Filtr w polskim języku ma niefortunne tłumaczenie - "liczba wizyt na tej nazwie hosta" -  ale zapewniam, że działa prawidłowo (w wersji angielskiej jest to "traffic to the hostname", co dużo lepiej oddaje znaczenie filtra).

filtr-subdomana.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Filtr uwzględniający hostname wg wzoru "subdoemna\.twojadomena\.pl" też zadziała. Jeżeli robisz filtr przez podkatalog to nie używasz ukośników czyli zamiast  "\subdomena" podajesz "subdomena". Tak i tak powinno zadziałać.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marta Ni
maj

Dot.: Śledzenie subdomen w osobnych widokach

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Filtr dla subdomen i filtr do podkatalogów to dwie różne rzeczy i niestety filtr dla podkatalogów nie ma szans zadziałać.

Obawiam się, że w dokumentacji pomocy jest błąd.

Musisz użyć filtra po nazwie hosta, tak jak to sugeruje Adam, ale możesz skorzystać z filtrów predefiniowanych (i wówczas nie używasz wyrażeń regularnych, czyli przed kropką nie trzeba wstawiać znaku \).

Filtr w polskim języku ma niefortunne tłumaczenie - "liczba wizyt na tej nazwie hosta" -  ale zapewniam, że działa prawidłowo (w wersji angielskiej jest to "traffic to the hostname", co dużo lepiej oddaje znaczenie filtra).

filtr-subdomana.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dziękuję, działa. To właśnie przez to polskie tłumaczenie nie mogłam znaleźć odpowiedniego filtra. Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Witam, 

mam 2 subdomeny i jedną główną - w sumie trzy filtry ...robię wg. opisu - coś się zmieniło GA ?

Wschodząca Gwiazda

W tej kwestii nic się nie zmieniło. Możesz sprawdzać filtry w zakładce na "Czas rzeczywisty".