Obecnie 215 forumowiczów jest online
Obecnie 215 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie ruchu dla dwóch wersji językowych strony

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

mam problem z filtrami uwzględniającymi tylko strony, które są w podanym katalogu (chodzi o śledzenie ruchu na poszczególnych wersjach językowych - w moim przypadku polskim i angielskim).

Stworzyłem trzy widoki dla strony 'domena.pl'. Na pierwszym (1) z nich zastosowałem tylko i wyłącznie filtr wykluczający adres IP naszej firmy. Drugi z widoków (2) zawiera filtr wykluczający adres IP naszej firmy oraz filtr uwzględniający tylko to co jest pod adresem zaczynającym się od 'domena.pl/pl/'. Trzeci widok (3) zawiera filtr wykluczający adres IP naszej firmy oraz filtr uwzględniający tylko to co jest pod adresem zaczynającym się od 'domena.pl/en/'.

Po około tygodniu testów okazało się, że dane, które są widoczne w widoku pierwszym (1) nie są równe sumie dwóch pozostałych widoków (różnią się Sesje, Użytkownicy i Odsłony). Co ciekawe, są okresy, że wszystko jest zgodne, ale w większości testowanych dni (lub okresów) pojawiają się błędy.

Zerknąłem sobie na strony wejścia i okazało się, że niektóre z wejść nie pojawiają się w widoku pierwszym (1) a wyświetlają się w widokach rozbitych (2 i 3). Na przykład mamy link 'domena.pl/en/testowa.html', który w widoku 3 został odwiedzony 40 razy. Teoretycznie w widoku 2 w ogóle go nie powinno być (i z tym jest wszystko w porządku), jednak w widoku 1 albo w ogóle go nie ma, albo jest odwiedzony np. 34 razy.

W związku z tym mam dwa pytania:

1. Skąd mogą wynikać te błędy? Czy jest to niedoskonałość Google Analytics? Czy mogłem popełnić jakiś błąd przy konfiguracji?
  2. Czy jest jakaś inna możliwość śledzenie ruchu w danym katalogu nie wykorzystując do tego filtrów w widokach? Czy można do tego wykorzystać segmenty? W jaki sposób najlepiej śledzić ruch na poszczególnych wersjach językowych strony (zakładając, że są one w katalogu, nie w subdomenie).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Hej,

Nie widzac ustawien filtrow ciezko cokolwiek napisac. Mozesz zrobic screeny? Filtry dzialaja rowniez w kolejnosci w jakiej zostaly ustawione.

Do sledzenia ruchu w katalogoach mozna smialo uzyc segmentow. 

Nowicjusz ✭

Cześć mam pytanie,

czy każda z wersji językowych strony strona.pl, strona.de, strona.en powinna być śledzona tym samym kodem analyticsowym? i dopiero ustawiać wykluczenia witryn odsyłających (żeby analizując ruch na pl nie brać pod uwagę ruchu z .de) - nie widzę takich informacji w pomocach Google, więc zastanawiam się co jest tzw. dobrą praktyką. A w tej chwili mam nieco zniekształcony obraz - widzę w witrynach odsyłających ruch z .pl .de .en - czy z punktu widzenia analizy tych danych lepiej je widziec czy nie widzieć?