Obecnie 126 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ruch z blogów

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

widziałem już podobny temat jednak nie mimo podanych tam rozwiązań nie mogę poradzić sobie z tym problemem Emotikon: Mrugający

Prowadzę "współpracę' z kiloma blogerami. Chciałbym ruch, który generują mieć w 1 miejscu. 

Jak było poradzone w podobnym watku wszedłem w Administracja -> Widok -> Filtry -> Dodaj nowy filtr -> 

i tutaj robi się problem Emotikon: Szczęśliwy Nie wiem jakie ustawienia mam wybrać aby wpisać adresy kilku/kilkunastu blogów w 1 filtrze. Proszę o pomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartłomiej J
września 2015

Dot.: Ruch z blogów

Wschodząca Gwiazda

W tym przypadku nie nie chodzi o spację - jak sugeruje Maciej - tylko o znak "|", który nie może być użyty w przypadku filtrów predefiniowanych, bo tam nie wprowadza się wyrażeń regularnych, tylko pojedyncze wartości.

Jednak nawet wprowadzając każdą domenę osobno i tak nie osiągniesz zamierzonego rezultatu, bo musisz filtrować nie po polu "ruch z domeny ISP" - gdyż to jest domena dostawcy usług internetowych (np. chello.pl, tpnet.pl, dialog.net.pl, itd.) - tylko po polu "odesłanie", a tego pola nie ma na liście w filtrach predefiniowanych.

Dlatego musisz użyć filtrów niestandardowych i tam wybierasz pole odesłanie.

Tu wprowadzając poszczególne adresy w polu Wzorzec filtru rzeczywiście nie możesz robić spacji, a każdą kropę powinieneś poprzedzić znakiem \. Czyli jeśli domeny do uwzględnienia to np. blog1.pl i blog2.pl to wzorzec filtru musi wyglądać tak:

blog1\.pl|blog2\.pl

Przykład na obrazku poniżej.

filtr-niestandardowy.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Uzyj wyrazenia regularnego pipe | oddzielajac miedzy soba adresy URL blogow w filtrze niestandardowym. Pipe znaczy lub wiec filtr bedzie traktowal wszystkie wymienione w filtrze blogi np. blog1\.pl|blog2\.pl|blog3\.pl

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety nie chce mnie przepuścić dalej...

Zrzut ekranu 2015-02-13 o 14.52.57.png

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Nie rob spacji i wyrazen regularnych w predefiniowanym filtrze tylko niestandardowym jak pisalem. Uzyj warunku Uwzglednij -> Odeslanie
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartłomiej J
września 2015

Wschodząca Gwiazda

W tym przypadku nie nie chodzi o spację - jak sugeruje Maciej - tylko o znak "|", który nie może być użyty w przypadku filtrów predefiniowanych, bo tam nie wprowadza się wyrażeń regularnych, tylko pojedyncze wartości.

Jednak nawet wprowadzając każdą domenę osobno i tak nie osiągniesz zamierzonego rezultatu, bo musisz filtrować nie po polu "ruch z domeny ISP" - gdyż to jest domena dostawcy usług internetowych (np. chello.pl, tpnet.pl, dialog.net.pl, itd.) - tylko po polu "odesłanie", a tego pola nie ma na liście w filtrach predefiniowanych.

Dlatego musisz użyć filtrów niestandardowych i tam wybierasz pole odesłanie.

Tu wprowadzając poszczególne adresy w polu Wzorzec filtru rzeczywiście nie możesz robić spacji, a każdą kropę powinieneś poprzedzić znakiem \. Czyli jeśli domeny do uwzględnienia to np. blog1.pl i blog2.pl to wzorzec filtru musi wyglądać tak:

blog1\.pl|blog2\.pl

Przykład na obrazku poniżej.

filtr-niestandardowy.png

Tomasz Ciepłucha