AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różnice miedzy GA a innymi systemami

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam wszystkich

Mam problem , otóż mam duże różnice pomiędzy w raportach pozyskiwanie ruchu (kampanie reklamowe) a z systemów od dostawców zewnętrznych. Czy to może wynikać z sesje a klikniecie, a może adblockerów czy może jeszcze coś innego ? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Różnice miedzy GA a innymi systemami

Najlepszy Współtwórca
Zależy jak duże są to różnice, a przede wszystkim takie różnice mogą zależeć od tego jak mierzą dany ruch dostawcy zewnętrzni.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Różnice sięgają nawet 50% , rozliczamy się w cpc

Najlepszy Współtwórca
A jak dostawcy zewnętrzni zliczają.... co zliczają?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Może się źle wyraziłem , chodzi mi to , iż wykupuje reklamy na przez sieci lub bezpośrednio u wydawców i rozliczam się w cpc. Próbuje to jakoś zweryfikować w GA , lecz po otrzymaniu dostępu do ich systemów i po zweryfikowaniu różnice są bardzo duże .

Magister ✭ ✭ ✭
Zacznij od sprawdzenia, czy na każdej ze stron, na które kierujesz reklamami (w wersji, która jest w reklamie (z dodatkowymi parametrami) zliczanie przez GA odbywa się poprawnie. Być może problemem jest nieprawidłowo dodany kod śledzący albo też jakieś filtry w GA wykluczające ruch z danym parametrem...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
W filtrze sa wykluczone tylko adres IP , kod śledzący jest dodany prawidło , może jakies inne sugestie ?

Różnice miedzy GA a innymi systemami

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam, ponawiam pytanie z czego może wynikać  duża różnica między sesjami z GA a klikami od zewnętrznych dostawców reklam typu display ?