Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z filtrem dopasowującym słowa klucz. "not provided" do LP

Student ✭

Witam, 

chciałabym dopasować sesje z organic search wskazujące na słowa kluczowe "not provided" do landing page - tak jak to zaproponowano na blogu Conversion (chodzi o ten wpis: http://www.conversion.pl/blog/analiza-seo-w-dobie-not-provided/). Niestety to nie działa. Trzymałam się instrukcji, w widoku filtry wydają się być w odpowiedniej kolejności (1. uwzględnij tylko organic search - ten działa, 2. filtr proponowany przez Conversion - nie działa). Gdzie może tkwić problem? 

Dla leniwych lub w razie usunięcia linku załączam screen wzoru, z jakiego korzystałam (właśnie z bloga). 

2016_11_18_09_19_28_Analiza_SEO_w_dobie_Not_Provided_Conversion.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kara
listopada 2016

Dot.: Problem z filtrem dopasowującym słowa klucz. "not provided&

Wschodząca Gwiazda

Zamiast "Docelowy adres URL kampanii" wybierz pole "Identyfikator URI żądania". Pole "Docelowy adres URL kampanii" w przypadku ruchu organicznego jest nieustawione.

Poniżej przykładowa działająca konfiguracja:

not-provided.png

Po skonfigurowaniu filtr u mnie działał praktycznie od razu. Poniżej zrzut ekranu z widoku na żywo po wejściu przez wyszukiwarkę Google na stronę /cennik:

not-provided-live.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭

Kara,

Będzie działać, ale te dane są przetwarzane dość długo. Sprawdź za 2 godziny i powinno być ok. Jeśli coś będzie nie tak z docelowym adresem URL kampanii to wymień go na Identyfikator URI żądania.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kara
listopada 2016

Dot.: Problem z filtrem dopasowującym słowa klucz. "not provided&

Wschodząca Gwiazda

Zamiast "Docelowy adres URL kampanii" wybierz pole "Identyfikator URI żądania". Pole "Docelowy adres URL kampanii" w przypadku ruchu organicznego jest nieustawione.

Poniżej przykładowa działająca konfiguracja:

not-provided.png

Po skonfigurowaniu filtr u mnie działał praktycznie od razu. Poniżej zrzut ekranu z widoku na żywo po wejściu przez wyszukiwarkę Google na stronę /cennik:

not-provided-live.png

Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Udało się! Dziękuję wszystkim za pomoc Emotikon: Szczęśliwy