Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Optymalne śledzenie w multisklepie

Nowicjusz ✭

Witam,

zastanawiam się jaka opcja obecnie przy UA będzie optymalna do śledzenia ruchu w obrębie multisklepu czyli rozwiązania gdzie mamy kilka sklepów  w różnych domenach a jeden wspólny koszyk. Czy jeden kod UA zaimplementowany na całości + filtry na widokach uwzględniające ruch dla poszczególnych domen plus jeden widok wspólny czy może tak jak kiedyś się to robiło czy różne kody i stosowanie funkcji _link()  w linkach pomiędzy nimi. Nie jestem na bieżąco w zmianach które dzieją się w Analyticsie i nie wiem czy może w nowym typie kodu przewidziano takie sytuacje.

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad O
września 2015

Dot.: Optymalne śledzenie w multisklepie

Wschodząca Gwiazda

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj,

z puntku optymalnego śledzenia ruchu w sklepie pamiętaj, że większość analiz i tak odbywa się w Excelu. Ustawienie infrastruktury analitycznej powinno się opierać na bezproblemowym wyciąganiu danych z Google Analytics przez analityka.

Osobiście ustawiłbym jeden kod śledzący z filtrami na hosty jak sam napisałeś. Mam wypracowany schemat działania i tak jest mi prościej. Zwłaszcza wykorzystujac API.

GUA zdecydowanie bardziej ułatwiło kwestie zarządzania zbieranymi danymi bez zmudnej modyfikacji kodu śledzącego GATC, ale i tak Google Tag Manager robi w połączeniu z GUA super robotę. Więc w przypadku ecommerce dochodzi jeszcze kwestia porzadnego rozpisaniu dataLayer.

Odpowiedz moze nie pokazuje jasnych wytycznych, ale kazdy sklep ma troche inna specyfike dzialania zwazywszy na  obrana strategie dazaca do realizacji celow biznesowych. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad O
września 2015

Wschodząca Gwiazda

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Pomocny link. Wszystko ładnie objaśnione.

Nowicjusz ✭

Dzięki. O to chodziło

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Cieszę się, że mogłem pomóc :-).

Adaśko