AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 253 forumowiczów jest online
Obecnie 253 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odesłania z własnej witryny

Student ✭ ✭

własne-odesłania.jpg

Dobrzy i mądrzy! Skąd mogły się te piekne referale wziąć? Jakiś pomysł?
To oczywiście widok dla tej właśnie domeny.

Dot.: Odesłania z własnej witryny

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

najprawdopodobniej nie masz wykluczonej własnej domeny w wykluczeniach stron odsyłających:

Administracja -> Informacja o śledzeniu -> Lista wykluczeń stron odsyłających -> Dodaj wykluczenie strony odsyłającej i wpisujesz adres domeny.

Screenshot_2.png

Powyższe dane uwzględniają przejścia użytkowników między różnymi podstronami witryny lub są spowodowane brakiem kodu Google Analytics na niektórych podstronach serwisu.

Mogę się mylić, w takim wypadku na pewno ktoś z większym doświadczeniem sprostuje moją odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭

Strony wejścia nie istnieją Emotikon: Mrugający

Magister ✭

To ja mam trochę inne pytanie.

Co może być powodem, własnej domeny w raporcie źródło / medium -> mojadomena.com / referral jeśli w liście wykluczeń stron odsyłających mam dodany adres witryny mojadomena.com?

Dzięki za pomoc!

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czesc Mariusz,

Calkiem mozliwe, ze masz dodane parametry UTM w linkach wewnetrznych. Tagi tego typu powoduja start nowej sesji. 

Magister ✭

Nie widziałem tam żadnych UTMów Emotikon: Smutny

Profesjonalista ✭ ✭

@Mariusz K od kiedy masz dodane wykluczenie na swoją domenę? Może być sytuacja, że zanim wykluczyłeś stronę, komuś się to zapisało jako "źródło wejścia" i teraz za każdym razem jak wchodzi na stronę poprzez direct, to pokazuje, że przeszedł z Twojej strony.

Ustawienia kampanii można zmienić Administracja-> Usługa-> Ustawienia sesji. Domyślnie jest ustawione na 6 miesięcy.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X