Obecnie 331 forumowiczów jest online
Obecnie 331 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lista remarketingowa - wykluczenie konkretnych klientów

Student ✭

Witam,

Mam pytanie dotyczące list remarketingowych analytics - chce stworzyć listę wszystkich klientów, ale ze względu na formę sklepu(sklep medyczno-rehabilitacyjny) muszę wykluczyć z listy klientów wyszukujących produkty typu glukometry oraz inhalatory, oraz odwiedzających kategorie z tym związane.

Czy jest taka możliwość?

Próbowałem opcji Warunki, oraz wykluczyć poszczególne kategorie, ale chyba nie tędy droga, ponieważ wtedy Google nie wyszukuje mi żadnych klientów.

analytics.png

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Lista remarketingowa - wykluczenie konkretnych klientów

Najlepszy Współtwórca
Tu chodzi o identyfikowanie ludzi chorych. Budowałbyś sobie bazę Klientów/Użytkowników, którzy są chorzy, a to nie jest dopuszczalne w AdWords - jeśli chodzi o listy remarketingowe.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭

Witaj,

jeżeli chce wykluczyć osoby odwiedzający poszczególne kategorie tzn. musisz się zastanowić cz chodzi Ci o wszystkich użytkowników którzy odwiedzili w sesji tylko raz glukometry? Czy chcesz wyłączyć tylko sesje w których ktoś wyszukiwał glukometry i inhalatory? W screenie wykluczasz sesje, a nie użytkowników.

Może masz tak, że każdy klient przynajmniej raz wchodzi na dane kategorie stąd wyklucza Ci wszystkich klientów? 

SH

Wschodząca Gwiazda

Arkadiusz co wiem, to zablokowane masz listy remarketingowe. Czy kontaktowałeś się z suportem ? Oni doradzili Ci abyś zrobił tak listy remarketingowe, aby wykluczyć tych odbiorców? Jeżeli tak, to robisz to tak ( wzór - nie znam adresów podkategorii w twoim sklepie  ): 

Zrzut ekranu 2015-12-14 o 15.58.35.png

Adaśko

Student ✭
Szczerze to nie kontaktowałem się jeszcze z supportem, postanowiłem "na własną" rękę rozwiązać problem, ale widzę, że to jednak nieuniknione Emotikon: Szczęśliwy

Dostałem informację od Google "Witryny i aplikacje dostarczające informacji, produktów lub usług związanych z urządzeniami medycznymi stosowanymi dyskretnie nie mogą tworzyć list użytkowników. To takich urządzeń zaliczają się glukometry, aparaty do CPAP i nebulizatory" więc stwierdziłem, że wykluczenie powinno pomóc.

No nic, dzięki wam za pomoc i z pochyloną głową piszę maila do supportu.

Najlepszy Współtwórca
Najlepiej zadzwoń sobie do supportu, bo od razu dostaniesz odpowiedź czy wykluczenie takich kategorii w ogóle Ci pomoże. A wręcz ktoś w supporcie przeprowadzi Cię przez poprawne ustawienie listy - jeśli to rozwiązanie w ogóle rozwiąże problem z brakiem możliwości tworzenia list.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Podejrzewam, że tym wiele nie wskórasz. Niestety doświadczenie mi mówi, że strona, na której zablokowano listy, raczej nie ma szans na powrót do remarketingu. Ale szacunek, że walczysz !!! Dla mnie zasłużyłeś na gwiazdkę.Ps. posłuchaj się Dominika i skontaktuj z supportem. Adaśko

Student ✭
Niestety dostałem informacje, że kategorie jakie posiadam w sklepie "odgórnie" dyskwalifikują mnie w korzystaniu z remarketingu, czyli nie tylko inhalatory i glukometry ale również wkładki ortopedyczne, termometry, ciśnieniomierze, wózki inwalidzkie itp. itd.

Jak dla mnie jest to bardzo niesprawiedliwe i aż nie chce się wierzyć, że sklepy rehabilitacyjne nie mogą się reklamować w ten sposób.

Pozostaje mi tylko sieć reklamowa i kierowanie na tematy, zainteresowania itp.

Student ✭ ✭

Arkadiusz

Pamiętaj, że możesz wykorzystać remarketing na Facebooku.

Spróbuj ugryźć coś podobnego przez maila, po zalogowaniu użytkownika jesteś w stanie go jakoś zmierzyć i wysłać mu kampanie dopasowaną do jego potrzeb.

Oprócz tego polecam Ci marketing automation.

SH

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Tu chodzi o identyfikowanie ludzi chorych. Budowałbyś sobie bazę Klientów/Użytkowników, którzy są chorzy, a to nie jest dopuszczalne w AdWords - jeśli chodzi o listy remarketingowe.
Dominik Myślak