Obecnie 303 forumowiczów jest online
Obecnie 303 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak wyfiltrować adresy IP odwiedzających z danego okresu?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam

Chciałbym zanalizować adresy IP osób odwiedzających moją stronę, jest możliwość uzyskania z GA takich danych? Chodzi o to, żeby uzyskać z tego niezbędne i oficjalnie dostępne dane, wszystko z obowiązującym prawem.

Może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

GA nie przechowuje danych wrazliwych PII.

Wskazane adresy IP mozesz wykluczac i uwzgledniac.

Nowicjusz ✭

No tak, ale ja potrzebuję info rodzaju: Jan Kowalski Enterprise odwiedzało moją stronkę w przedziale sty-marzec...

Nowicjusz ✭

No to może inaczej. Mam adres IP, czy mogę sprawdzić czy w danym okresie zaglądał na moja stronę i np jakie podstrony przeglądał, czas wizyty itp?

Najlepszy Współtwórca

To te dane mozesz uzyskac w raporcie Odbiorcy -> Eksplorator Uzytkownika. Dajesz na nim segment na sesje z transakcjami i masz wszystkich klientow jak na dloni.

GA nie przechowuje danych osobowych i danych wrazliwych PII wiec nie zobaczysz tam imienia i nazwiska. Tylko Identyfikator klienta i numer zamowienia. Po tym wiesz kogo analizujesz. 

Nowicjusz ✭

Tak, ale nie widzę z jakiego adresu IP ktoś wchodził, nie ważne czy znam jego dane osobowe (te akurat nie sa mi potrzebne). Tylko IP i określenie organizacji :-)

Najlepszy Współtwórca

IP nie poznasz. 

Co do organizacji to przejrzyj raport Technologia -> Sieć. Tam masz dostawców ISP. Część z nich firmy B2B. Możesz cos stamtad zawsze wygrzebac.

Profesjonalista ✭

Jeśli znasz IP, który chcesz sprawdzać, to możesz utworzyć nowy Widok i Uwzględnić tam to IP. Wtedy masz gotowy widok tylko dla tego IP.

Tylko takie dane dopiero będą się pojawiać od momentu utworzenia Widoku, nie zobaczysz danych historycznych.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭

no właśnie, w tym problem

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź raport Odbiorcy > Technologia > Sieć.

Czasem firmy mają zarejestrowane sieci i wówczas możesz je odnaleźć w kolumnie "Dostawca usług".

Jeśli zidentyfikujesz jakąś firmę no to wówczas tworzysz sobie segment na bazie dostawcy usług i możesz dokładnie prześledzić cały ruch pochodzący z danej sieci.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

co znaczy segment na bazie dostawcy usług? Możesz jaśniej to opisać?

Dot.: Jak wyfiltrować adresy IP odwiedzających z danego okresu?

Wschodząca Gwiazda

Poniżej zrzut ekranu z przykładem.

segment-dostawca-uslug.png

Tomasz Ciepłucha