AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak pozbyć się spamu ze statystyk

Nowicjusz ✭

Od jakiegoś czasu pojawia się na mojej stronie ruch z witryn typu traffic2cash.xyz. Support Google poradził, żebym skorzystał z Listy Wykluczeń Strony Odsyłającej, co zrobiłem. I ten ruch, jako ruch z witryn odsyłająych przestał się pojawiać, zamiast tego zaczął się pojawiać jako ruch bezpośredni, Analytics pokazuje  jako jego źródło /index.html?from=http://www.traffic2cash.xyz

Na to Support napisał, że "metoda ta działa dla kodu śledzenia Universal Analytics. Na koncie zauważyłam, że macie Państwo taki kod już wygenerowany, ale nie został on poprawnie wklejony na witrynę" i to wszystko.

Nie rozumiem tego - od dwóch lat mam zainstalowany Analytics, a teraz się okazuje, ze nie jest poprawnie wklejony? Nie rozumiem, co mam zrobic, żeby pozbyć się tego spamu ze statystyk.Pozdrawiam.GL

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Jak pozbyć się spamu ze statystyk

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Support niestety nie do konca dobrze doradzil. Wykluczenie stron odsylajacych tak nie dziala.. Emotikon: Smutny

0. Faktycznie dobra rekomendacja jest podmiana kodu sledzacego na nowy + utworz sobie nowy widok danych. W nowym widoku danych, dane beda sie zbierac od dnia jego zalozenia, ale to nawet dobrze bo bede wolne od spamu jesli wykonasz rowniez ponizsze kroki.
1. Na nowo utworzonym widoku danych zaznacz na poziomie "Ustawien widoku danych" opcje filtrowania robotow "Wykluczenie wszystkich działań znanych robotów".
2. Na tym samym widoku utworz prosze filtr uwzgledniajacy tylko ruch do Twojej Nazwy hosta.
3. Dodatkowo dodaj na tym saym widoku kolejne fitry wykluczen Zrodla kampanii podajac te domeny ze spamerskich odeslan.

Powyzsze napisalem na szybko pokazujac jedynie kierunek zmian, ktore zaraz pewnie i tak to ktos w tym watku rozszerzy Emotikon: Szczęśliwy 

Przejrzyj prosze forum. Troche o tym SPAMie tutaj juz bylo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Jak pozbyć się spamu ze statystyk

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Support niestety nie do konca dobrze doradzil. Wykluczenie stron odsylajacych tak nie dziala.. Emotikon: Smutny

0. Faktycznie dobra rekomendacja jest podmiana kodu sledzacego na nowy + utworz sobie nowy widok danych. W nowym widoku danych, dane beda sie zbierac od dnia jego zalozenia, ale to nawet dobrze bo bede wolne od spamu jesli wykonasz rowniez ponizsze kroki.
1. Na nowo utworzonym widoku danych zaznacz na poziomie "Ustawien widoku danych" opcje filtrowania robotow "Wykluczenie wszystkich działań znanych robotów".
2. Na tym samym widoku utworz prosze filtr uwzgledniajacy tylko ruch do Twojej Nazwy hosta.
3. Dodatkowo dodaj na tym saym widoku kolejne fitry wykluczen Zrodla kampanii podajac te domeny ze spamerskich odeslan.

Powyzsze napisalem na szybko pokazujac jedynie kierunek zmian, ktore zaraz pewnie i tak to ktos w tym watku rozszerzy Emotikon: Szczęśliwy 

Przejrzyj prosze forum. Troche o tym SPAMie tutaj juz bylo.