Obecnie 185 forumowiczów jest online
Obecnie 185 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics - Stan: Śledzenie niezainstalowane

Nowicjusz ✭

Witam, mam problem, otóż zaimplementowałem kod skryptu Google Analytics w <head> strony www, ale cały czas wyświetla się komunikat: Stan: Śledzenie niezainstalowane, oto kod:

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-44439180-1', 'lethost.pl');
  ga('send', 'pageview');

</script>

Ktos wie z czym może być to związane ?? Emotikon: sfrustrowany

Dzięki z Góry za Odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Google Analytics - Stan: Śledzenie niezainstalowane

Najlepszy Współtwórca
Jesli chodzi o zewnetrzna aplikacje, w ktorej podajesz UA to sie nie da. Modyfikacja kodu musi byc w jednym dokumencie - najlepiej Twojej stronie www.
Sugeruje wszystko obsluzyc jednym kodem GATC - podzielic konto na widoki (profile) danych - support, calosc, subdomeny filtrami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Hej,

na podanej przez siebie stronie masz zainstalowane, az dwa kody Google Analytics. Zainstalowany jest Google Analytics Universal.
GATC z UA-44439180-1 dziala poprawnie. Natomiast GATC z UA-19859988-10 ma niestandardowa implementacje i to ten kod moze brudzic dane. Sugestia jest taka, zebys mial na stronie tylko 1 GATC. Jesli koniecznie chcesz miec 2x GATC potrzebna jest przerobka kodu.

Nowicjusz ✭
Zależy mi by mieć tylko 1 GATC z UA-44439180-1.
Nigdzie nie mogę znaleść tego GATC z UA-19859988-10... nawet nie wiem gdzie jest.

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭
Aham...
A wiesz może jak inteligentine rozwiązać ten problemz 2 GATC, tak aby oba pracowały poprawie ??
Ponieważ UA-19859988-10 jest od supportu a UA-44439180-1 ma być od całej strony i wszystkich subdomen.

Najlepszy Współtwórca
@LetHost z takim rozwiązaniem jak obecnie masz na stronie nie da się tego w prosty sposób zrobić. Podziel konto GAU na widoki (profile) danych supportu, całej strony oraz wszystkich subdomen. Zrobisz to wykorzystując filtry.

Nowicjusz ✭

Hmm... ciekawe teraz samo z siebie zmieniło się na Stan: Odbieranie danych... zobaczymy co z tego będzie...

Najlepszy Współtwórca
2 kody GATC zainstalowane obok siebie (bez powiązania http://goo.gl/ssSogf) wchodzą w konflikt. Stąd problem.

Nowicjusz ✭

To da się zrobic by ten kod:

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-44439180-1', 'lethost.pl');
  ga('send', 'pageview');

</script>

nie wchodził w konflikt z tym drugim ??

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Jesli chodzi o zewnetrzna aplikacje, w ktorej podajesz UA to sie nie da. Modyfikacja kodu musi byc w jednym dokumencie - najlepiej Twojej stronie www.
Sugeruje wszystko obsluzyc jednym kodem GATC - podzielic konto na widoki (profile) danych - support, calosc, subdomeny filtrami.