Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics Raport Adwords (not set)

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

zacząłem tworzyć dziś raporty niestandardowe i segmentować wyniki. Wszystko fajnie, ale pojawił mi się wielki "kloc" nieznanego pochodzenia.

Storzyłem raport na bazie realizacji celu opierający się na moich kampaniach/grup reklam. Niestety 90% danych jest w czymś co się nazywa "not set". Czy jest jakiś sposób aby wyjąć te dane? Mam połączone konta analytics i adwords i nie wiem skąd brak danych...

Czy możliwe jest że "not set" to ja (kiedyś wyłączałem zliczanie moich wejść, ale w realizacji celu dopiero dziś ręcznie dodatkowo wprowadziłem wykluczenie mojego IP)? ewentualnie źródła innego pochodzenia niż adwords? Jeżeli inne pochodzenie niż adwords, to czemu pokazuje mi to w danych z grup reklam?

Z gory dzięki za link z odpowiedzią lub krótką odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Google Analytics Raport Adwords (not set)

Najlepszy Współtwórca

Możliwe, że reklamy tej grupy kierowane są na adres, na którym następuje przekierowanie przed wyświetleniem całej strony a zwłaszcza przed wykonaniem kodu Analytics. Jeśli przy przekierowaniu tracony jest tag (zmienna gcild i jej wartosć) to po przekiertowaniu nie Analytics nie może go odczytać (i ustawia not set).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭

Zwykle (not set) jest spowodowane niewłączonym autotagowanie w Google AdWords i spięciem tych dwóch kont.

Czy inny kampanie/grupy reklamowe są oznaczone poprawnie?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, a czy powinienem to jakoś włączyć?

W tym raporcie niestantardowym w analytics część grup reklamowych wyświetla się normalnie. Znajdują się w tej samej kampanii bo tylko ta jedna pozostała aktywna, więc dane pochodzą z niej.

Może opiszę co wybrałem. Stworzyłem coś bardzo prostego.

W raportach niestandardowych, w grupy danych wybrałem "Cel 1 (poczatek ścieżki" i "Cel 1 koniec ścieżki" chciałem zobaczyć ile osób porzuca ścieżkę, następnie w "analizy wymiarów" wybrałem grupy reklam "grupa reklam" co miało mi pokazać które grupy reklam Adwords zaczynają ścieżkę ale nie kończą.

Jednak tak jak pisałem takie ustawienie daje mi 90% (not set) i 10% rozdzielone na kilkanaście wyników.

Może potrzebny dodatkowy wymiar lub jakśiś filtr? albo coś w ustawieniach pogrzebać?

Student ✭ ✭ ✭

Cześć!

Podsumowując,

1. 100% kampanii i grup reklamowych jest pokazanych w raporcie Źródła odwiedzin: Reklama: Google AdWords http://goo.gl/PI5eh
  2. W jednym z raportów niestandardowych tylko 10% wyników jest pokazanych (kampania + grupa), natomiast 90% ruchu jest (not set).

Tak?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam, dzięki za chęć pomocy Emotikon: Szczęśliwy

1. Tak Jednak coś jest nie tak. Wartości adwords/analytics względnie dobrze się wyświetlają (pokrywają się ze sobą +/- 10-15 %) - podobno jest to normalne bo te narzędzia liczą inaczej? W raporcie niestandardowym pojawia się jakaś dodatkowa wartość "not set" która nie wiem skąd jest brana. Dodatkowo wyświetla też realizacje celu dla 2013-01 oraz 2013-02.

2. Tak. Tylko jak napisałem w punkcie pierwszym okazuje się, że jest to wartośc brana niewiadomo skąd. Emotikon: Obojętny Bo nie z adwords... tylko czemu w takim razie pojawia się w raporcie opartym na danych z adwords? Myślałem, że to może moje kliknięcia, ale nie robię 10-15 zamówień testowych dziennie...

Mam stary kod śledzenia (włączyłem go z rok lub później temu), może dlatego takie niedokładności?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Możliwe, że reklamy tej grupy kierowane są na adres, na którym następuje przekierowanie przed wyświetleniem całej strony a zwłaszcza przed wykonaniem kodu Analytics. Jeśli przy przekierowaniu tracony jest tag (zmienna gcild i jej wartosć) to po przekiertowaniu nie Analytics nie może go odczytać (i ustawia not set).

Student ✭ ✭ ✭

Tak jak pisze Lechu, miałem podobną sytuację u siebie. Kampania prowadziła do stronę z www, a w ustawieniach strony była domyślna wartość bez www. Jest opisana poniżej:

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-dla-Agencji/not-set-w-raportach-GA-pomimo-%C5%BCe-kon...

Student ✭ ✭ ✭
Problem z (no set) występuje tylko w raportach niestandardowych?

Bo jeśli normalnie też i konta adwords i analytics są połączone to bym podejrzewała problem wynikający z przekierowań adresów docelowych Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭

Hej. Wielkie dzięki... możliwe że to jest to, właśnie staram się to zweryfikować.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam raz jeszcze. Jestem w trakcie zmieniania tego (bo część reklam miała adresy bez www a te są przekierowywane http://xxx.pl na http://www.xxx.pl

Jednak tak w trakcie patrzę na tą gigantyczną liczbę jaka tam jest i po prostu ona jest zła. Zbyt duża. To jest Cel "zakupu" więc wiem, że tylu zamówień z adwords nie było.

Raport ten pokazuje też z jakiegoś powodu rozdzielenie na styczeń / luty. Miałoby to sens, ale suma stycznia i lutego nie zgadza się z sumą konwersji z grup reklam (ale odchyły są niewielkie).

Czy "not set" może być sumą rocznej konwersji? albo czegoś takiego?

Jak wszedłem w Źródła Ruchu > Reklama > Adwords > Kampanie to (not set) to tylko 1% wszystkich danych. Czy możliwym jest, że "not set" to wartość całkowitych konwersji z innych źródeł?

A może Raporty Niestandardowe tyczą sie tylko ecommerce a tego nie mam wdrożonego... tylko śledzenie celu (kod jest wklejony na stronie "podziękowania za złożenie zamówienia) i ... później podlinkowana jest też ścieżka (tylko od "koszyka"). Do niedawna nie było wykluczenia mojego IP...