AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 128 forumowiczów jest online
Obecnie 128 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics - Duża liczba odwiedzin 00:00:00

Nowicjusz ✭

Witam,

skąd może wynikać bardzo duża liczba odwiedzin o czasie wspomnianym w tytule tematu ? Dodam, że współczynnik odrzuceń jest na poziomie 71% i te dane mniej więcej pokrywają się z informacjami o czasie odwiedzin z Eksploratora użytkownika. Zdaje sobie sprawę, że może to wynikać z odrzuceń, jednak czy można to w jakiś sposób zweryfikować czy powodem tego nie są jakieś inne czynniki ?
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

O polnocy wszystkie sesje sie resetuja. Sprawdz czy masz ustawiona odpowiednia strefe czasowa w GA na poziomie Ustawien widoku w Administarcji konta.

Nowicjusz ✭

Strefa czasowa jest ustawiona na Polskę. GMT +2. 

Najlepszy Współtwórca

No to jest OK. 

Nowicjusz ✭

Może jakieś inne sugestie co może być tego powodem ? Czy jednak po prostu wynika to z dużego współczynnika odrzuceń ?

Najlepszy Współtwórca

O polnocy wszystkie sesje sie resetuja i powstaja automatycznie nowe. Nie ma to nic zwiazanego ze wspolczynnikiem odrzucen. Chodzi o strefe czasowa. 

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Tylko tam od początku była strefa czasowa ustawiona na Polskę. Czyli mam w jakiś sposób filtrować taki ruch czy, traktować to jako odrzucenia ? Bo wejścia z Google na podstrony są (i to z różnych urządzeń, hostów itd.) więc raczej nie jest to ruch generowany z automatu. I nie chodzi mi o godzinę wejścia tylko o czas trwania odwiedzin 00:00:00.

Wschodząca Gwiazda

Tak jak już to zaznaczył Maciej - w Google Analytics o północy resetowane są dane o sesjach.

Oznacza to w praktyce, że użytkownicy, którzy weszli na stronę przed północą i sobie "chodzą po stronie" w czasie gdy mija północ, mimo iż normalnie ich sesja w ciągu dnia byłaby kontynuowana, to w tym przypadku zostaje zresetowana i powstaje nowa w chwili pierwszej odsłony po północy.

Może łatwiej Ci będzie to zrozumieć na przykładach.

Weźmy użytkownika A, który wszedł na stronę główną o 14:03

Następnie o 14:04 przeszedł na stronę /oferta oraz o 14:16 na stronę /kontakt

W tym przypadku mamy jedną sesję, która trwała 13 minut. 

Teraz weźmy użytkownika B, który wszedł na stronę główną o 23:53

Następnie o 23:54 przeszedł na stronę /oferta i o 00:06 wszedł na stronę /kontakt.

Jego podróż była identyczna, jak w przypadku użytkownika A, ale właśnie ze względu na to, że jego sesja trwała w czasie zmiany czasu na nowy dzień, zamiast jednej sesji trwającej 13 minut będzie miał dwie sesje: 

- pierwszą trwającą 13 minut (od 23:53 do 00:06)

- drugą trwająca 0 minut (bo po północy miał tylko jedna odsłonę) - a zatem ta druga sesja będzie z odrzuceniem.

Doskonale wszystko to widać w ekploratorze użytkownika.

W związku z tym nie musisz nic robić. Takie zachowanie jest normalne.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Panowie, spokojnie Emotikon: Szczęśliwy bo z tego co widzę, możliwe że błędnie skonstruowałem tytuł wątku i rozmawiamy zupełnie o czymś innym.

Chodzi mi o to, że mam olbrzymią liczbę wejść/odwiedzin, których czas trwania wynosi 0 i nie wynika to z tego, że wejścia są przed północą i próbuję ustalić, dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Więc nie godzina odwiedzin, a czas trwania odwiedzin jest tutaj problemem. Wszystko już sprawdzałem, poprawność wdrożenia kodu GA, rodzaje wejść (raczej nie jest to robot, bo są różne urządzenia, hosty itd). Chciałbym tylko odpowiedzi, w czym może tkwić problem. Tak jak pisałem wcześniej ta liczba odwiedzin odpowiada mniej więcej współczynnikowi odrzuceń ale zanim uznam, że to jest tego powodem, chciałbym o jakieś sugestie bo może z doświadczenie wiecie, co może generować tak dużą liczbę odwiedzin, które nie trwają nawet sekundy. Załóżmy, że w ciągu miesiąca jest to 6000 wejść z Google Organic, i blisko 4500 nie trwa nawet sekundy.

Wschodząca Gwiazda

Wejdź do raportu Pozyskiwanie>Cały ruch>Kanały i włącz wymiar dodatkowy "Nazwa hosta".

Powinna pojawić się tylko Twoja domena. Jeśli masz jakieś (not set) lub cokolwiek innego to jest to jednak SPAM i powinieneś skonfigurować filtr, który uwzględni tylko ruch do Twojego hosta.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Zrobiłem jak powiedziałeś i (not set) oraz jakieś inne wejścia stanowią mniej więcej 0,40% ruchu. 

Wschodząca Gwiazda

W takim razie nie ma co szukać dziury w całym. Po prostu widocznie na Twojej stronie internauci, którzy na nią trafiają, spodziewają się znaleźć coś innego. Stąd wysoki wsp. odrzuceń, który przekłada się na sesje o czasie trwania 0 sek.

Każda sesja z odrzuceniem ma standardowo czas trwania 0 sek.

Tomasz Ciepłucha