AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 253 forumowiczów jest online
Obecnie 253 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Filtry wykluczające w Analytics

Nowicjusz ✭

Witam.

Dodałam wykluczające adresy IP w filtrach i niestety na dole otrzymałam odpowiedź: Analytics nie może utworzyć podglądu dla tego filtra: filtry zaawansowane i związane z lokalizacją (np. adres IP i kraj) nie są obecnie obsługiwane.

Czy można coś z tym zrobić?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Iwona Emotikon: Szczęśliwy

Proponuję nie przejmować się tym. Ten komunikat dotyczy tylko braku możliwości podglądu - filtry jeśli są prawidłowo skonfigurowane będą działały normalnie.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Najlepiej wszelkie filtry najpierw zastosować na widoku testowym i dopiero po stwierdzeniu ich poprawnego działania (lub przynajmniej stwierdzeniu, że nie dzieje się nic niedobrego z danymi) zaaplikować je do widoku głównego.

A jeśli posiadasz tylko jeden widok danych czas najwyższy utworzyć dodatkowe dwa: oprócz widoku głównego również widok roboczy i niefiltrowany - jako kopia zapasowa dla Twoich cennych danych.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Cześć Boguś

Dziękuję za odpowiedź, niestety filtry nie działają.

Nowicjusz ✭

Witam.

Dziękuję za podpowiedź.

Niestety dopiero uczę się i nie wiem jeszcze jak to wszystko sobie skonfigurować.

Dot.: Filtry wykluczające w Analytics

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

poniżej zamieściłem jeden ze sposobów prawidłowego skonfigurowania filtru dot. wykluczenia adresu IP. 
W polu "wzorzec filtra" wpisujesz Swój adres IP.

Pamiętaj: przed kropkami w adresie IP wstawiaj slash "\" np. 11\.111\.111\.1

Jeśli adresów IP jest kilka oddzielasz je "|" np. 11\.111\.111\.1 | 22\.222\.222\.2

Screenshot_3.png

Na końcu kliknij "zapisz" i sprawdź czy działa.

Wschodząca Gwiazda

Wykluczenia za pomocą Niestandardowego typu filtra (czyli przy użyciu wyrażeń regularnych) najlepiej stosować jeśli chcemy wykluczyć wiele adresów na raz lub określone grupy adresów.

Natomiast w przypadku wykluczania pojedynczych adresów najlepiej jest (w szczególności w przypadku początkujących użytkowników) korzystać z filtrów predefiniowanych.

Czyli podczas definiowania filtra wybieramy typ: predefiniowany, a następnie:

Wyklucz ruch z adresów IP równe i wpisujemy adres IP w normalnej postaci (bez dodatkowych znaków przed kropkami).

W przypadku definiowania filtra z użyciem typu Niestandardowy należy pamiętać, że adres zdefiniowany jako np. 11\.111\.111\.1 obejmuje

dość szeroką grupę adresów, bo będzie to nie tylko 11.111.111.1, ale również:

211.111.111.111.111.111.12, 11.111.111.13, 211.111.111.123, itd.

Natomiast, żeby wykluczyć pojedynczy adres z użyciem wyrażenia regularnego i filtra Niestandardowego należałoby go wprowadzić w ten sposób:

^11\.111\.111\.1$

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Filtry wykluczające w Analytics

Magister ✭ ✭ ✭

@Tomasz_C wielkie dzięki za sprostowanie oraz obszerne wyjaśnienie!

Nowicjusz ✭ ✭

Hej, mam podobny problem, czy poniższe komentarze coś pomogły?

Piotr Wybraniec

Wszechwiedzący ✭

Cześć Piotr,

W czym dokładnie jest problem?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Użyłem filtr wykluczający moje ip, jednak w podglądzie na żywo nic się nie zmienia.

Piotr Wybraniec

Nowicjusz ✭ ✭

rozumiem, że gdy jest anonymize ip to ta opcja z filtrem odpada?

Piotr Wybraniec

Wszechwiedzący ✭

Zdaje się, że tak.

Własnie znalazłem podobny temat na angielskim forum:

https://www.en.advertisercommunity.com/t5/Google-Analytics-Filters/Exclude-IP-Address-Filter-not-wor...

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za info

Piotr Wybraniec