AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 154 forumowiczów jest online
Obecnie 154 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Filtrowanie ruchu subdomen - widoki GA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witajcie. Mam połączone dwie witryny - strona główna i subdomena. 

Chcę utworzyć widoki filtrujące ruch na każdej z nich. 

Pytanie, jak mogę to zrobić, skoro takie ustawienie jak poniżej nie odfiltrowuje CAŁY ruch i widok jest zupełnie pusty. 

Przechwytywanie.PNG

Wszechwiedzący ✭

Cześć Janusz Emotikon: Szczęśliwy

Zmień "ruch z domeny ISP" na "liczba wizyt na tej nazwie hosta" oraz "równe" na "zawiera" i powinno być ok. O ile o to Ci chodziło Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Wszechwiedzący ✭

...tak dla spokoju ducha warto pamiętać, że wielce radosne określenie "liczba wizyt na tej nazwie hosta" przed tłumaczeniem było po prostu zwrotem "traffic to the hostname"... Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Dot.: Filtrowanie ruchu subdomen - widoki GA

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć.

@Janusz M najpierw sprawdź sobie jak wygląda host dla domeny głównej i dla subdomeny. Następnie przygotuj w osobnych widokach takie filtry:

Screenshot_4.png

Jeśli Twój host dla strony głównej to www.domena.pl, to w filtrze wpisz www\.domena\.pl.

Jeśli host dla strony głównej to domena.pl, to w filtrze wpisz ^domena\.pl.

I analogicznie dla subdomeny.

Znaki "^" i "\" to są wyrażenia regularne. Więcej o nich: https://support.google.com/analytics/answer/1034324?hl=pl

Takie ustawienia pozwolą widzieć wyniki dla domeny i subdomeny w osobnych widokach.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Wszechwiedzący ✭

Bartek ma oczywiście rację, tak to jest jak się najpierw pisze a potem myśli - mój przepis jest "nie na to". Ze swojej strony mogę jedynie (po przemyśleniu) dodać, że w takiej sytuacji warto też pamiętać o dodaniu subdomena.mojastrona.pl do wykluczonych w Informacje o śledzeniu/Lista wykluczeń stron odsyłających.

________
Booguś